Agenda CIO 2019 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.
Podczas wieczornej gali najważniejszego konkursu dla szefów IT w Polsce ponownie poznamy CIO Roku, którego dokonania w sposób istotny zmieniły sytuację całej organizacji, który wykazał się inicjatywą, charyzmą i odwagą, pokonał ograniczenia i najlepiej wykorzystał biznesowe szanse.
W listopadzie w Klubie CIO wraca evergreen: relacje z dostawcami technologii. W erze cyfryzacji trwa fatalne zauroczenie biznesu technologią. CIO musi czujnie reagować w świecie agresywnych dostawców rozmawiających bezpośrednio z biznesem. Jak zapobiec relacji szybko i prostą drogą prowadzącej do katastrofy – niespójnego, niestabilnego, niemożliwego do zarządzania IT hamującego lub niszczącego biznes?
Porażki, pomyłki, potknięcia. Prawdziwy bilans cyfryzacji Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Zachodzi obawa, że mamy do czynienia z powszechnym malowaniem trawy na zielono. Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? Omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji.
Najlepiej uczyć się na błędach cudzych — tego będziemy się trzymać podczas wrześniowego spotkania Klubu CIO w Poznaniu. Omówimy najczęstsze błędy popełniane w cyfrowych transformacjach, korzystając z doświadczenia uczestników i inspiracji Tomasza Staśkiewicza, organizatora słynnych Fuckup Nights w Warszawie.
5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy... rewolucja u bram Na wrześniowym spotkaniu Klubu CIO będziemy dyskutować o tym, jak przygotować IT, role w organizacji i procesy na rewolucję którą przynoszą technologie 5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy. W jaki sposób do niej dojdzie? Czy IoT się uda bez standaryzacji transmisji, interfejsów, OS? Omówmy główne przeszkody praktycznej realizacji IoT i szanse ich pokonania.
Najlepiej uczyć się na błędach cudzych - tego będziemy się trzymać podczas czerwcowego spotkania Klubu CIO w Gdyni. Omówimy najczęstsze błędy popełniane w cyfrowych transformacjach, korzystając z doświadczenia uczestników i inspiracji Jarosława Łojewskiego, który wprowadzi nas w temat biznesowych porażek.
Cyberataki na środowiska Internetu Rzeczy Należy spodziewać się cyberataków ukierunkowanych na wrażliwe środowiska Internetu Rzeczy: inteligentne urządzenia medyczne, systemy samochodowe, „smart cities”. Jak się zabezpieczać i minimalizować skutki potencjalnych zagrożeń?
Rok po RODO. Wpływ na projekty informatyczne Wpływ rozporządzenia o ochronie danych osobowych na projekty informatyczne jest faktem. Ile przedsięwzięć wstrzymano z powodu niejasności regulacji albo braku praktyki prawnej? I na odwrót: ile spraw możliwych jest do uruchomienia właśnie dzięki przecięciu wątpliwości przez RODO?
RPA w praktyce przedsiębiorstw: rzeczywista potrzeba czy trend? Gdzie się udaje, a gdzie nie? Wymogi środowiska, bariery, katalog korzyść. Spójrzmy przez pryzmat biznesowych potrzeb na możliwości oferowane przez RPA.
Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? - pyta Ryszard Bryła, CIO PKP Energetyka i Diament CIO 2019 i proponuje dyskusję na ten temat w Klubie: omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji.
AI – jak i do czego używać? W jaki sposób zaprząc do pracy AI? Do czego używać rozwiązań sztucznej inteligencji? Jak we współpracy z biznesem zbudować odpowiedni zespół deweloperski tworzący produkty i modele biznesowe uwzględniające AI.
Kto jest właścicielem cyfrowej transformacji w firmie? Jaka jest najlepsza rola dla CIO w biznesowej transformacji: inicjatora, lidera czy eksperta? Jakie podejście CEO i zarządu do cyfryzacji jest najskuteczniejsze? Jak budować alians na rzecz cyfrowej zmiany?
Nowa generacja polskich Shared Services CentersPolską specjalnością powinny stać się centra R&D, akumulujące i rozwijające unikalne kompetencje oraz talenty inżynierskie. Czy taka zmiana jest możliwa, jak jej dokonywać na poziomie organizacji? Jak wpłynie na poziom deficytu kompetencji IT odczuwalnego na rynku? Czy będzie stymulować innowację technologiczną w skali całej gospodarki?
Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.
Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.