Agenda CIO 2019

Najważniejsze wyzwania polskich CIO

Agenda CIO 2019 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.

Cyberataki na środowiska Internetu Rzeczy  Należy spodziewać się cyberataków ukierunkowanych na wrażliwe środowiska Internetu Rzeczy: inteligentne urządzenia medyczne, systemy samochodowe, „smart cities”.  Jak się zabezpieczać i minimalizować skutki potencjalnych zagrożeń? 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - wrzesień 2019

12 września 2019, Warszawa

5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy u bram firmowego IT  Jak przygotować IT, role w organizacji i procesy organizacji na rewolucję którą przynoszą technologie 5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy. W jaki sposób do niej dojdzie? Czy IoT się uda bez standaryzacji transmisji, interfejsów, OS? Omówmy główne przeszkody praktycznej realizacji IoT i szanse ich pokonania. 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - październik 2019

10 października 2019, Warszawa

Porażki, pomyłki, potknięcia. Prawdziwy bilans cyfryzacji Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Zachodzi obawa, że mamy do czynienia z powszechnym malowaniem trawy na zielono.  Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? Omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji. 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - listopad 2019

14 listopada 2019, Warszawa

CIO w świecie agresywnych dostawców  Fatalne zauroczenie biznesu technologią trwa. CIO musi czujnie reagować w świecie agresywnych dostawców rozmawiających bezpośrednio z biznesem. Jak zapobiec relacji szybko i prostą drogą prowadzącej do katastrofy – niespójnego, niestabilnego, niemożliwego do zarządzania IT hamującego lub niszczącego biznes? 

Gala CIO Roku 2019

5 grudnia 2019, Warszawa

Podczas wieczornej gali najważniejszego konkursu dla szefów IT w Polsce ponownie poznamy CIO Roku, którego dokonania w sposób istotny zmieniły sytuację całej organizacji, który wykazał się inicjatywą, charyzmą i odwagą, pokonał ograniczenia i najlepiej wykorzystał biznesowe szanse.

20 maja 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Rok po RODO. Wpływ na projekty informatyczne Wpływ rozporządzenia o ochronie danych osobowych na projekty informatyczne jest faktem. Ile przedsięwzięć wstrzymano z powodu niejasności regulacji albo braku praktyki prawnej? I na odwrót: ile spraw możliwych jest do uruchomienia właśnie dzięki przecięciu wątpliwości przez RODO? 

25 kwietnia 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

RPA w praktyce przedsiębiorstw: rzeczywista potrzeba czy trend? Gdzie się udaje, a gdzie nie? Wymogi środowiska, bariery, katalog korzyść. Spójrzmy przez pryzmat biznesowych potrzeb na możliwości oferowane przez RPA. 

24 kwietnia 2019, Wrocław
Spotkanie zakończone

Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? - pyta Ryszard Bryła, CIO PKP Energetyka i Diament CIO 2019 i proponuje dyskusję na ten temat w Klubie: omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji.

19 marca 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

AI – jak i do czego używać? W jaki sposób zaprząc do pracy AI? Do czego używać rozwiązań sztucznej inteligencji? Jak we współpracy z biznesem zbudować odpowiedni zespół deweloperski tworzący produkty i modele biznesowe uwzględniające AI. 

26 lutego 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Kto jest właścicielem cyfrowej transformacji w firmie?  Jaka jest najlepsza rola dla CIO w biznesowej transformacji: inicjatora, lidera czy eksperta? Jakie podejście CEO i zarządu do cyfryzacji jest najskuteczniejsze? Jak budować alians na rzecz cyfrowej zmiany?

13 lutego 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Nowa generacja polskich Shared Services CentersPolską specjalnością powinny stać się centra R&D, akumulujące i rozwijające unikalne kompetencje oraz talenty inżynierskie. Czy taka zmiana jest możliwa, jak jej dokonywać na poziomie organizacji? Jak wpłynie na poziom deficytu kompetencji IT odczuwalnego na rynku? Czy będzie stymulować innowację technologiczną w skali całej gospodarki?