Agenda CIO 2020

Najważniejsze wyzwania polskich CIO

Agenda CIO 2020 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.

Nowoczesna architektura kompetencji W jaki sposób integrować zewnętrzne i wewnętrzne zasoby, kompetencje, aby zapewnić firmie dynamiczny rozwój i konkurencyjność? Cyberbezpieczeństwo 2020 Nowe i stare zjawiska z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dynamika cyberzagrożeń. Rozwój technologii i praktyk zarządzania pozwalających zapewnić bezpieczne działanie scyfryzowanego biznesu – elastycznego, ale stabilnego.

Systemy i architektury przedsiębiorstw Ewolucja czy rewolucja systemów klasy enterprise? Kluczowe zagadnienia infrastruktury strategicznej przedsiębiorstw.  Pure Digital Jakie rozwiązania digitalowe najlepiej wspierają biznes? W jaki sposób wdrażać i uczyć firmy wykorzystania nowej klasy rozwiązań i technologii? Jakie obszary biznesu najefektywniej wspiera digital?

27 sierpnia 2020 r., Warszawa
Spotkanie zakończone

Cyfrowa transformacja: metody, technologie, narzędzia Z jakich elementów składa się transformacja cyfrowa? Jakie technologie stanowią kanon cyfryzacji biznesu? Co decyduje o powodzeniu lub porażce cyfrowej transformacji? Jaki jest docelowy zestaw technologii, podejść, metod? Kryteria sukcesu.   Adaptacja innowacji (AI, RPA, VR, itd.) Gdzie znaleźć i jak zaadaptować do modelu biznesowego innowacyjne technologie, rozwiązania i metody działania? W jaki sposób firma może odnaleźć efektywne zastosowania dla innowacji, jak artificial intelligence, machine learning, robotic process automation, virtual reality, augmented reality, mixed reality?

2 kwietnia 2020 r., Warszawa
Spotkanie zakończone

Jak się robi najlepsze IT w Polsce? Best practices laureatów CIO Roku 2019 - projekty wdrożeń i transformacji, które zainspirowały jury. Centralizacja, budowanie platform biznesowych, technozmiana modelu biznesowego, zarządzanie zmianą w wielkich organizacjach, biznesowe i finansowe korzyści z inicjatyw IT. Transformacja chmurowa. W jaki sposób zaprojektować transformację chmurową firmy? Monocloud czy multicloud? Czy stać nas na chmurę? Czy stać nas na ignorowanie chmury? Czy chmurowy vendor-lock jest realnym ryzykiem?

Partnerzy Klubu CIO
Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

Beata Mycer
Przemysław Federowicz
Józef Beźnicki
Nikodem Bończa Tomaszewski
Tomasz Krawczuk
Michał Paprocki
Michał Głowiński
Grażyna Musiatowicz-Podbiał
Rafał Robert Lewandowski
Tomasz Matuła
Łukasz Neuman
Sławomir Panasiuk
Monika Płocke
Dorota Poniatowska-Mańczak
Tadeusz Rogaczewski
Małgorzata Ryniak
Dariusz Stolarczyk
Józef Wacnik
Małgorzata Korycka-Purchała
Jacek Pulwarski
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy