Agenda CIO 2018

Najważniejsze wyzwania polskich CIO

Agenda CIO 2018 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.

Michał Paprocki, CIO Roku 2017, zwyciężył w konkursie CIO Roku 2017 przedstawiając porywającą historię zmiany modelu działania i kierunku rozwoju ING Services Polska.   Licząca ponad 800 pracowników spółka świadczy usługi dla globalnej grupy ING. Jeszcze dwa lata temu możnaby nazwać ją liderem efektywności wśród „zwykłych” centrów usług. „Stworzyliśmy centrum usług wspólnych o doskonałych parametrach” – mówi Michał Paprocki. Ale jego zdaniem kontynuowanie ekstensywnego wzrostu, typowego dla polskiej branży ABSL, byłoby błędem. Oznaczałoby wpadniecie w pułapkę średniego rozwoju. 

Agenda CIO 2017 - Spotkania archiwalne

9 listopada 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Biznes i IT - ręka w rękę Ścisła współpraca usługodawcy - IT - z usługobiorcą, czyli użytkownikami. Czy ten model nadal jest aktualny? A może wyzwania cyfryzacji przełamują dotychczasowe schematy relacji biznesu z IT i pozwalają kreować nowe modele współpracy?

20 września 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Machine learning jest z powodzeniem wykorzystywany w branży e-commerce oraz sprzedaży, znajduje zastosowanie w modelach scoringowych, analityce czy sieciach społecznościowych. Znane od wielu lat właściwości sieci neuronowych czy sztucznej inteligencji nie do końca zagościły jednak w firmach. I nie są doceniane jako strategiczne budowanie przewagi technologicznej na kolejne lata. Czy słusznie?

22 czerwca 2017, Wrocław
Spotkanie zakończone

Podczas spotkania Klubu CIO we Wrocławiu będziemy dyskutować dwa duże i wymierne, brzemienne w skutki zagadnienia.  Optymalizacja licencji jest szerokim pojęciem, zawężamy ją z pomocą Janusza Krzyczkowskiego, CEO IPR Insights, do zagadnienia strategii i taktyki jednego z czołowych dostawców – SAP.  O działaniu zgodnie z wymogami rozporządzeń RODO i ePrivacy podyskutujemy z mecenasem Pawłem Litwińskim, członkiem rady ds. Cyfryzacji Ministerstwa Cyfryzacji, odnosząc się do intencji, kluczowych elementów i prognozowanych konsekwencji tych regulacji. 

8 czerwca 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Zarządzamy coraz większą ilością systemów informatycznych dostępnych w trybie 24/7. Są one coraz bardziej złożone i współzależne. Poza sprzętem i oprogramowaniem konieczne jest właściwe zorganizowanie operacji IT.

18 maja 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Blockchain, czyli inaczej DLTs – Distributed Ledger Technologies, to temat istotny z uwagi na potencjalne możliwości zastosowania zarówno w obszarze publicznym, jak i prywatnym, oraz ze względu na przewidywany wpływ na szereg sektorów, w tym finansowy i publiczny.

27 kwietnia 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Rośnie liczba zjawisk związanych z bezpieczeństwem i poufnością przetwarzanych informacji. Większość organizacji jest nieprzygotowana do bezpiecznego uczestnictwa w scyfryzowanym świecie.

19 kwietnia 2017, Katowice
Spotkanie zakończone

Zapraszam na spotkanie Klubu CIO w Katowicach. Gościny Klubowi użycza Mirosław Forystek, CIO ING Bank Śląski, CIO Roku 2015.  Trzy ważne tematy, które  pragniemy przedyskutować w Klubie CIO w Katowicach 19 kwietnia, to zagadnienia z tegorocznej Agendy CIO 2017: • Innowacja przez technologię • Cyberbezpieczeństwo - cyberświadomość - cybersuwerenność • Gotowość na GDPR

23 marca 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Wykorzystanie biznesowe danych gromadzonych w firmie to być może najważniejsze strategiczne wyzwanie CIO i organizacji na dziś. Architektura systemów wspierających procesy biznesowe, a architektura informacyjna firmy. Stawiam tezę, że rola CIO jest kluczowa. Poprawnie zaprojektowana architektura informacyjna pozwala efektywnie wykorzystywać wszystkie gromadzone dane, a dogłębna wiedza o jakości i profilu danych pozwala oszacować ich przydatność w procesach raportowych i zarządczych. Jednocześnie holistyczne podejście do budowy systemów informatycznych pozwala na właściwe korzystanie z danych w systemach klasy BI. Jest to cały kompleks zagadnień Master Data Management (MDM).

9 lutego 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań (startup’ów) – warto przystosowywać te pomysły i prototypy do celów informatyki korporacyjnej.

24 stycznia 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Zgłoszenia w konkursie CIO Roku 2016 wyraźnie sygnalizują potrzebę dyskusji o nowej, cyfrowej roli CIO.  Wyraźnie dowodzą nabywania przez czołowych CIO cech Head of Digital – dlatego, że w różnym wymiarze, w różnych uwarunkowaniach CIO na tę potrzebę odpowiadają.