Klub CIO: Internet rzeczy plus sztuczna inteligencja. Innego końca nie będzie
Agenda CIO 2018
Do czego zatrudnimy superkomputery?
CIO Roku 2005: gotowy na wyzwania rynku
Jak broń matematycznej zagłady kreuje rzeczywistość
Optymistycznie o AI
CIO Roku 2007: ciągły rozwój, nauka, zdobywanie nowych umiejętności

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - maj 2018

23 maja 2018, Warszawa

AI i RPA (Robotic Process Automation).  Czy robotyzacja to zaawansowana automatyzacja procesów? Czy RPA jest możliwe bez AI ? 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - czerwiec 2018

21 czerwca 2018, Warszawa

"Failure-as-a-service"  - szybkie prototypowanie i wizualizacja stają się podstawowymi narzędziami cięcia kosztów i czasu weryfikacji pomysłów. Ich dostarczenie może być dużym wyzwaniem dla CIO. 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - wrzesień 2018

13 września 2018, Warszawa

Pozyskanie i utrzymanie najbardziej utalentowanych inżynierów  - klucz do cyfrowej transformacji. 

18 kwietnia 2018, Warszawa
Spotkanie zakończone

Kierunki zbierania danych oraz analizy Big Data.  Między potrzebą i legalną działalnością a ingerencją w wolność osobistą. 

12 kwietnia 2018, Warszawa
Spotkanie zakończone

Dokonania MPWiK w zakresie cyfryzacji były w wielu miejscach honorowane, m.in. tytułem Lider Informatyki.  Mamy do czynienia z bezprecedensowym przykładem umiejętnego odnalezienia się firmy "nudnego" biznesu w dobie cyfrowej. Sławne SmartFlow to owoc współpracy z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej ale także z centralą Microsoftu w Redmond. To także kapitalny pomysł dla całej branży. Jest pomysł na jego upowszechnienie, są kolejne pomysły na rozwój i dalszą cyfryzację MPWiK. 

15 marca 2018, Warszawa
Spotkanie zakończone

Gartner prognozuje, że sztuczna inteligencji zacznie się łączyć z internetem rzeczy. Internet rzeczy to koncepcja, wedle której otaczające nas urządzenia (m.in. sprzęt AGD, RTV, oświetlenie, samochody) mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Technologia ta wejdzie prawdopodobnie na kolejny szczebel rozwoju.Należy bowiem spodziewać się, że urządzenia zaczną samodzielnie komunikować się między sobą i pomagać w podejmowaniu decyzji. Należy zastanowić się nad korzyściami wynikającymi z  wykorzystania nowych możliwości, ale też nad zagrożeniami kryjącymi się w nowych funkcjonalnościach.Zapraszamy do dyskusji w Klubie CIO!