Wideorelacja z Gali CIO 2018
Michał Głowiński CIO Roku 2018!
Chmura Krajowa do cyfryzacji gospodarki
Kim są finaliści CIO Roku 2018?
Optymistycznie o AI
CIO Roku 2007: ciągły rozwój, nauka, zdobywanie nowych umiejętności

Nowa generacja polskich Shared Services CentersPolską specjalnością powinny stać się centra R&D, akumulujące i rozwijające unikalne kompetencje oraz talenty inżynierskie. Czy taka zmiana jest możliwa, jak jej dokonywać na poziomie organizacji? Jak wpłynie na poziom deficytu kompetencji IT odczuwalnego na rynku? Czy będzie stymulować innowację technologiczną w skali całej gospodarki? 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - luty 2019

26 lutego 2019, Warszawa

Kto jest właścicielem cyfrowej transformacji w firmie?  Jaka jest najlepsza rola dla CIO w biznesowej transformacji: inicjatora, lidera czy eksperta? Jakie podejście CEO i zarządu do cyfryzacji jest najskuteczniejsze? Jak budować alians na rzecz cyfrowej zmiany?

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - marzec 2019

19 marca 2019, Warszawa

AI – jak i do czego używać? W jaki sposób zaprząc do pracy AI? Do czego używać rozwiązań sztucznej inteligencji? Jak we współpracy z biznesem zbudować odpowiedni zespół deweloperski tworzący produkty i modele biznesowe uwzględniające AI. 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - kwiecień 2019

4 kwietnia 2019, Warszawa

RPA w praktyce przedsiębiorstw: rzeczywista potrzeba czy trend? Gdzie się udaje, a gdzie nie? Wymogi środowiska, bariery, katalog korzyść. Spójrzmy przez pryzmat biznesowych potrzeb na możliwości oferowane przez RPA. 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - maj 2019

23 maja 2019, Warszawa

Rok po RODO. Wpływ na projekty informatyczne Wpływ rozporządzenia o ochronie danych osobowych na projekty informatyczne jest faktem. Ile przedsięwzięć wstrzymano z powodu niejasności regulacji albo braku praktyki prawnej? I na odwrót: ile spraw możliwych jest do uruchomienia właśnie dzięki przecięciu wątpliwości przez RODO? 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - czerwiec 2019

20 czerwca 2019, Warszawa

Cyberataki na środowiska Internetu Rzeczy  Należy spodziewać się cyberataków ukierunkowanych na wrażliwe środowiska Internetu Rzeczy: inteligentne urządzenia medyczne, systemy samochodowe, „smart cities”.  Jak się zabezpieczać i minimalizować skutki potencjalnych zagrożeń? 

Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - wrzesień 2019

12 września 2019, Warszawa

5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy u bram firmowego IT  Jak przygotować IT, role w organizacji i procesy organizacji na rewolucję którą przynoszą technologie 5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy. W jaki sposób do niej dojdzie? Czy IoT się uda bez standaryzacji transmisji, interfejsów, OS? Omówmy główne przeszkody praktycznej realizacji IoT i szanse ich pokonania. 

18 października 2018, Warszawa
Spotkanie zakończone

Powszechne eID - tożsamość elektroniczna  w obszarze biznesowym - perspektywy, szanse, wyzwania. Efektywne i bezpieczne zarządzanie tożsamością w konwergentnym świecie cyfrowym. 

11 października 2018, Gdynia
Spotkanie zakończone

Temat spotkania, Pogranicze przyszłości. AI i RPA (Robotic Process Automation), jest, jak sam zauważył jego autor, Piotr Słomianny z MPWiK we Wrocławiu (Diament CIO 2017), wyzwaniem. I w pewnym sensie, otwarciem dyskusji. Czy robotyzacja to zaawansowana automatyzacja procesów, czy jest możliwa bez sztucznej inteligencji? Jakie niesie wyzwania, szanse i ryzyko? Najlepszy wstęp do tej dyskusji da wystąpienie Grażyny Musiatowicz-Podbiał, także laureatki ostatniego konkursu CIO Roku (Diament CIO 2017), która opowie w jaki sposób jej dokonania w Nest Banku otwierają pole do wprowadzania rozwiązań należących właśnie do kategorii gorących, pionierskich trendów. 

13 września 2018, Warszawa
Spotkanie zakończone

AI i RPA (Robotic Process Automation).  Czy robotyzacja to zaawansowana automatyzacja procesów? Czy RPA jest możliwe bez AI?