Wtorkowy Przegląd Prasy

Facebook pracuje nad klonem Flipboarda… Wideo pożera nam transfer… W walce o GTS pozostali Netia oraz T-Mobile… Transakcje zbliżeniowe: Rekordowa liczba oszustw. Czy nowoczesna bankowość jest bezpieczna?... HTC rozrzutnym bankrutem? Firma zapłaci 12 mln dolarów hollywoodzkiemu aktorowi… Vodafone przejmie największego operatora telewizji kablowej w Niemczech… Nowy iPad Mini bez wyświetlacza Retina… Pub w Londynie przyjmuje bitcoiny…

COMPUTERWORLD

Ludzka twarz wilczego kapitalizmu

Czy chciałbyś pracować w firmie, której misją jest zabawa, a każdy szef ma w kontrakcie zapisane, że musi dbać o pracowników? Okazuje się, że wbrew maksymie "dziel i rządź" można skutecznie zarabiać dobrze traktując podwładnych, bo zgrany i stabilny zespół jest wydajniejszy od rywalizujących wciąż ze sobą i sfrustrowanych "zderzaków".

RZECZPOSPOLITA

Wideo pożera nam transfer

Wideo odpowiada za największą ilość transferowanych danych w sieciach komórkowych. Ale to w portalach społecznościowych spędzamy najwięcej czasu.

Przetrwają najsilniejsi

Z rynku znikają już pierwsze internetowe kluby zakupowe, choć boom na ten format sprzedaży przypadł ledwie dwa lata temu.

GAZETA PRAWNA

W walce o GTS pozostali Netia oraz T-Mobile

Negocjacje w sprawie sprzedaży aktywów GTS Central Europe wchodzą w finałową fazę. W walce o operatora dostarczającego infrastrukturę firmom telekomunikacyjnym w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii na ostatniej prostej został już tylko Deutsche Telekom, operator T-Mobile, i największy alternatywny operator telekomunikacyjny Netia.

Transakcje zbliżeniowe: Rekordowa liczba oszustw. Czy nowoczesna bankowość jest bezpieczna?

Banki powinny poprawić procedury, a klienci uczyć się korzystać z kart.

HTC rozrzutnym bankrutem? Firma zapłaci 12 mln dolarów hollywoodzkiemu aktorowi

Robert Downey Jr. przez najbliższe dwa lata będzie twarzą marki HTC. Tajwański koncern jest gotowy zapłacić 12 mln dolarów za kampanię z udziałem amerykańskiego aktora - donosi Bloomberg.

WYBORCZA.BIZ

Vodafone przejmie największego operatora telewizji kablowej w Niemczech

7,7 mld euro to kwota, na jaką przystały zarządy spółek Vodafone i Kabel Deutschland. To pierwszy tak poważny krok operatora telefonii komórkowej w kierunku rynku szerokopasmowych usług oraz telewizji - podał "The Guardian".

PULS BIZNESU

Nowy iPad Mini bez wyświetlacza Retina

Kolejne wcielenie iPada Mini pojawi się na rynku w drugiej połowie tego roku, ale nie zostanie wyposażone w wyświetlacz Retina - czytamy na blogu DisplaySearch.

Pub w Londynie przyjmuje bitcoiny

The Pembury Tavern w Hackney oraz jego satelity w Cambridge, Norwich i Peterborough akcetują opłaty w postaci bitcoinów - informuje brytyjski The Guardian.

Facebook pracuje nad klonem Flipboarda

Przedstawiciele największej internetowej społecznościówki pracują nad nowym rozwiązaniem pozwalającym na wyświetlanie newsów w postaci wirtualnego magazynu - informuje The Wall Street Journal.