Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft zetnie ceny Windows RT na tablety… Różnica między telewizją i internetem szybko się zatrze… iPod Touch w wersji budżetowej… Nowe dotacje dla firm na współpracę z nauką… Reklamodawcy mają problemy z lubieniem Facebooka… Mobilna ofensywa Asusa… Klienci kuszeni usługami… iRadio w zasięgu Apple…

COMPUTERWORLD

CERT: Virut, DNSChanger i ZeuS najgroźniejszymi botnetami

Eksperci CERT Polska zidentyfikowali najgroźniejsze botnety w polskich sieciach komputerowych. Z raportu wynika, że w 2012 roku polskich użytkowników Internetu najczęściej atakowały Virut, DNSChanger i ZeuS. W minionym roku do zespołu trafiało dziennie około 8 tys. zgłoszeń o urządzeniach zainfekowanych tymi wirusami. Jak podkreślają eksperci, boty stanowią drugie, po spamie, najczęściej występujące zagrożenie sieciowe.

RZECZPOSPOLITA

Branżowe Davos nad Wisłą

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny nie przez przypadek wybrał Polskę na gospodarza imprezy - pisze szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Różnica między telewizją i internetem szybko się zatrze

Parę europejskich funduszy strukturalnych wydanych na światłowody w Polsce mogłoby znacząco zmienić sytuację - mówi w rozmowie z "Rz" Maciej Sojka, szef YouTube w rejonie CEE ds. pozyskiwania treści.

iPod Touch w wersji budżetowej

Apple po cichu wypuścił na rynek tańszą wersję iPoda Touch, najbardziej zaawansowanego technologicznie wśród muzycznych odtwarzaczy tej firmy. Konkurencja rośnie w siłę, więc producent z logo nadgryzionego jabłka nie zasypia gruszek w popiele.

Nowe dotacje dla firm na współpracę z nauką

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wprowadza nowy krajowy program pomocy dla najmniejszych firm. Agencja ma dla nich 2 mln zł.

Reklamodawcy mają problemy z lubieniem Facebooka

Władze serwisu społecznościowego przyznały, że system usuwania wpisów zawierających "mowę nienawiści", szczególnie wobec kobiet, nie działa tak jak chciałaby firma. Reklamodawcom też się to nie podoba dlatego wycofują się z serwisu społecznościowego.

GAZETA PRAWNA

Mobilna ofensywa Asusa

Podczas konferencji Computex 2013, tajwański producent zaprezentował szereg nowych urządzeń, które już wkrótce mają podbić mobilny rynek. Zobaczyliśmy m.in. innowacyjny laptop/tablet Transformer Book Trio, phablet FonePad Note FHD6, a także kolejnego przedstawiciela serii Zenbook.

PULS BIZNESU

Klienci kuszeni usługami

Internet, telefon, transmisje danych — to jednak nie wszystko. Teleoperatorzy walczą o biznesowych klientów pakietami dodatkowych usług.

iRadio w zasięgu Apple

Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego serwisu - iRadio.

Microsoft zetnie ceny Windows RT na tablety

Największy na świecie producent oprogramowania komputerowego, amerykański koncern Microsoft obniży ceny systemu operacyjnego Windows RT dla małych tabletów, informuje Bloomberg powołując się na osoby związane ze sprawą.