Wtorkowy Przegląd Prasy

Samsung przypadkowo ujawnił Galaxy S4 Mini… Pierwsze gwarancje na kredyty dla innowacyjnych firm… Dolnośląskie: budowa szerokopasmowej sieci internetowej… Real Boxing z nagrodą Best App Ever… Capgemini chce zwiększyć zatrudnienie w Katowicach o 200-300 osób… Wielkie premiery Samsunga już 20 czerwca… Legendarny komputer Apple I sprzedany za ponad pół miliona euro… Orange płaci swoim klientom. Wystarczy zachęcić znajomego… HP sklonowało MacBooka Air…

COMPUTERWORLD

HP tworzy lokalne centrum przetwarzania dla sektora bankowego

Firma poinformowała, że w odpowiedzi na potrzeby użytkowników bankowości detalicznej dział HP Enterprise Services wprowadzi system obsługujący transakcje bankowe i płatnicze dostępny w chmurze, pod nazwą HP Core Banking in Cloud.

RZECZPOSPOLITA

Pierwsze gwarancje na kredyty dla innowacyjnych firm

Europejski Fundusz Inwestycyjny i Pekao podpisały umowę gwarancyjną, dzięki której innowacyjnym polskim firmom łatwiej będzie uzyskać kredyt.

Dolnośląskie: budowa szerokopasmowej sieci internetowej

W gminie Warta Bolesławiecka ruszyły prace przy budowie Dolnośląskiej Sieci Szerokopasmowej. Inwestycja za ponad 215 mln zł jest finansowana z funduszy europejskich. Zapewni dostęp do szybkiego internetu 340 tysiącom gospodarstw domowych.

Real Boxing z nagrodą Best App Ever

Real Boxing, boks 3D na urządzenia mobilne, która stworzyła firma Vivid Games, otrzymał nagrodę Best App Ever Android Awards w kategorii Best Sport Game.

Capgemini chce zwiększyć zatrudnienie w Katowicach o 200-300 osób

Wyspecjalizowana w usługach konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych światowa firma Capgemini chce w tym roku zwiększyć zatrudnienie w swoim centrum usługowym w Katowicach o 200-300 osób. Pracę znajdą m.in. informatycy i specjaliści od finansów.

GAZETA PRAWNA

Wielkie premiery Samsunga już 20 czerwca

Koreański gigant zdradził datę konferencji, na której zaprezentuje najnowsze urządzenia z rodzin Galaxy i Ativ. Impreza"Samsung Premiere 2013" odbędzie się 20 czerwca w Londynie - tydzień po deweloperskiej konferencji Apple'a (WWDC 2013). Czyżby Samsung liczył na efekt świeżości?

Czy technologia nami zawładnie?

Wyginający się telefon, gadżet wyręczający nas w codziennych obowiązkach, a może prywatny lot w kosmos? To, co kiedyś było niemożliwe dziś staje się codziennością. Rozwój technologii, a razem z nim ewolucja życia człowieka, nabrały ogromnego tempa i nie zapowiada się, by miało ono wyhamować. Czy w pewnym momencie technologia nas zastąpi?

Legendarny komputer Apple I sprzedany za ponad pół miliona euro

Ci, którzy dotychczas uważali, że ceny sprzętu produkowanego przez giganta z Cupertino są zbyt wysokie, otrzymali właśnie do nowy argument. Dom aukcyjny Auction Team Brecker z Kolonii sprzedał jeden z ostatnich sprawnie działających egzemplarzy komputera Apple I za 516 tysięcy euro. Nabywcą okazał się zamożny przedsiębiorca z Dalekiego Wschodu, który postanowił zachować anonimowość.

WYBORCZA.BIZ

Orange płaci swoim klientom. Wystarczy zachęcić znajomego

Wzorem niektórych banków Orange wprowadza nową promocję: kto skutecznie poleci pomarańczową sieć swoim znajomym, może dostać 50 zł lub darmowe doładowanie konta.

PULS BIZNESU

Apple pokazało iWatcha?

W najnowszej reklamie iPhone’a 5 można zobaczyć futurystycznie wyglądający zegarek. Być może jest to właśnie oczekiwany od pewnego czasu iWatch.

HP sklonowało MacBooka Air

HP wprowadza na rynek nowy model Envy, laptopa, którego śmiało możemy określić klonem MacBooka Air - informuje portal 9to5 Mac.

Samsung przypadkowo ujawnił Galaxy S4 Mini

Samsung nie potwierdził istnienia pomniejszonej wersji najnowszego smartfona S4. Niespodziewanie jednak, zdjęcie urządzenia pojawiło się w oficjalnym serwisie z aplikacjami Samsunga - informuje portal Mashable.