Wtorkowy Przegląd Prasy

Złodziej danych atakuje smartfony… Asseco patrzy na Azję i Afrykę… Więcej Internetu w TV… Zakupy też w 3D… Uwaga na windykacyjne sms-y… Sprawdzanie własnego profilu na Facebooku poprawia samopoczucie… Nakłady na naukę rosną, ale sukcesów brak… Feedly przejmuje użytkowników Google… Kto czuwa nad Facebookiem…

COMPUTERWORLD

Kupujemy i nosimy ze sobą coraz więcej elektroniki [infografika]

Użytkownicy elektronicznych gadżetów nie lubią się z nimi rozstawać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Sophos, statystyczny miłośnik technologii ma przy sobie trzy urządzenia elektroniczne.

RZECZPOSPOLITA

Asseco patrzy na Azję i Afrykę

Kierowana przez Adama Górala spółka nie zamierza rezygnować z agresywnej polityki przejęć.

Więcej Internetu w TV

Nawet dwa miliony telewizorów z dostępem do sieci może już stać w polskich domach. Pytanie, ilu widzów wykorzystuje w pełni ich możliwości.

Zakupy też w 3D

Centra handlowe zaczynają wprowadzać wirtualne przymierzalnie ubrań, w których klient może sprawdzić ofertę wszystkich sklepów.

Złodziej danych atakuje smartfony

Kaspersky Lab informuje o pojawieniu się w sklepie Google Play fałszywej aplikacji kradnącej dane użytkowników smartfonów z Androidem.

GAZETA PRAWNA

Uwaga na windykacyjne sms-y

Osoby, które nie mają długów a otrzymują sms-y od firm windykacyjnych z prośbą o pilny kontakt mogą je zbagatelizować - twierdzi wiceminister sprawiedliwości Wojciech Hajduk. Jeśli jednak pojawiają się zbyt często o takim fakcie należy powiadomić policję.

WYBORCZA.BIZ

Nakłady na naukę rosną, ale sukcesów brak

W ciągu siedmiu lat wydatki na naukę wzrosły prawie dwukrotnie, ale polscy naukowcy wciąż nie potrafią konkurować z badaczami z Zachodu. A europejskie granty dostajemy sporadycznie.

PULS BIZNESU

Feedly przejmuje użytkowników Google

Agregator newsów już korzysta na migracji użytkowników, którzy do tej pory korzystali z Google Reader.

Kto czuwa nad Facebookiem

Do rady dyrektorów trafiła druga kobieta - specjalistka onkologii z uczelni w San Francisco.

Sprawdzanie własnego profilu na Facebooku poprawia samopoczucie

Zdaniem naukowców oglądanie własnego profilu na Facebooku oraz zdjęć online poprawia samopoczucie.