Wtorkowy Przegląd Prasy

Polska branża IT nieodkrytym skarbem… Wideo króluje na komórkach… Nastolatki znudzone Facebookiem… Dania domaga się od Microsoftu 1 mld dolarów zaległych podatków… Powstanie nowy komunikator wideo. Ma być nowoczesną alternatywą dla Skype'a… Moody's obniżył rating TPSA. Może być jeszcze gorzej… Huawei ostrzy zęby na Apple i Samsunga…

COMPUTERWORLD

Looksoft i Cisco pokazały swoją usługę nawigacji w budynkach

Firmy Looksoft i Cisco zaprezentowały demo usługi mobilnej pozwalającej na lokalizację w obiektach wielkopowierzchniowych przy pomocy smartfona. Uczestnicy konferencji PLNOG, na własnych smartfonach przekonali się jak działa rozwiązanie Looksoft w Hotelu Marriott w Warszawie, gdzie zainstalowano sieć WiFi Cisco.

Relacja z targów CeBIT

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga prosto z targów CeBIT! Piszemy tam co dzieje się na tegorocznej edycji największych targów branży ICT w Europie. Naszym partnerem w relacji z targów CeBIT jest firma Software AG.

RZECZPOSPOLITA

Polska branża IT nieodkrytym skarbem

Udział Polski jako partnera w tragach CeBIT pozwala nam zobaczyć niesamowity rozwój tego kraju - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas inauguracji targów teleinformatycznych CeBIT w Hanowerze.

Wideo króluje na komórkach

Coraz więcej internetowych filmów oglądamy na telefonach, tabletach i... konsolach do gier.

Dania domaga się od Microsoftu 1 mld dolarów zaległych podatków

Aż 5,8 miliarda duńskich koron (1 mld USD) żąda Dania od koncernu Microsoft tytułem zaległych podatków i karnych odsetek. Jest to jedna z największych spraw podatkowych w historii tego kraju - podkreślają w poniedziałek duńskie media.

Dolina Krzemowa marihuaną stoi

Dolina Krzemowa słynie nie tylko z produktów IT. To również wielkie zagłębie "medycznej" marihuany.

GAZETA PRAWNA

Powstanie nowy komunikator wideo. Ma być nowoczesną alternatywą dla Skype'a

Mozilla pracuje nad technologią, która umożliwi rozmowy audio i wideo przez internet i przez urządzenia mobilne. Ma to być alternatywa dla Skype’a, której przewagą będzie brak konieczności ściągania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy sama przeglądarka. Aktualnie projekt jest w fazie testów. Za kilka miesięcy rozmowy dzięki tzw. technologii WebRTC (rozmowy w czasie rzeczywistym online) mają być powszechnie dostępne dla użytkowników Mozilli na całym świecie. Możliwe, ze podobne rozwiązania będą możliwe również w innych przeglądarkach.

Moody's obniżył rating TPSA. Może być jeszcze gorzej

Moody's Investors Service obniżył ratingi podmiotu Telekomunikacji Polskiej (TPSA) oraz spółek zależnych TPSA Eurofinance B.V. i TPSA Eurofinance France S.A. do Baa1 A3, podała agencja w komunikacie. Perspektywy ratingów są negatywne.

PULS BIZNESU

Huawei ostrzy zęby na Apple i Samsunga

Huawei, chiński koncern specjalizujący się w produkcji rozwiązań telekomunikacyjnych, snuje odważne plany pokonania Apple i Samsunga w segmencie urządzeń mobilnych - informuje brytyjski "The Telegraph".

Nastolatki znudzone Facebookiem

Facebook jest już passe. Amerykańscy nastolatkowie zamiast z największej internetowej społecznościówki wolą korzystać z Instagramu bądź Snapchatu - informuje portal Bussines Insider.