Wtorkowy Przegląd Prasy

Nokia chce przezwyciężyć kryzys tanimi telefonami. Sposób na sukces?... Sony Xperia Tablet Z - Najsmuklejszy tablet LTE na świecie… Chińczycy atakują rynek smartfonów… Znane są już ułatwienia dla firm przy e-dotacjach… Saturn rozwija sprzedaż przez internet… Clarkson szuka hakerów…

COMPUTERWORLD

PayPal wprowadzi w Europie mobilne płatności kartami chipowymi

Obsługa płatności kartami chipowymi za pomocą smartfona i czytnika zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, a następnie pojawi się w innych krajach Unii Europejskiej.

RZECZPOSPOLITA

Znane są już ułatwienia dla firm przy e-dotacjach

Granty na nowe projekty internetowe zostaną podzielone na dwa rodzaje, w zależności od wieku przedsiębiorcy.

Saturn rozwija sprzedaż przez internet

Sieć Saturn, skupiająca w Polsce 18 sklepów m.in. z elektroniką i multimediami, w końcu 2013 r. chce ok. 5-7 proc. sprzedaży realizować przez internet - podali w poniedziałek w Gliwicach przedstawiciele sieci.

GAZETA PRAWNA

Sony Xperia Tablet Z - Najsmuklejszy tablet LTE na świecie

Podczas targów Mobile World Congress, firma Sony Mobile Communications ogłosiła, że Xperia Tablet Z - najsmuklejszy tablet LTE najnowszej generacji wśród dostępnych na rynku - zostanie wprowadzony do sprzedaży na całym świecie w drugim kwartale 2013 r.

WYBORCZA.BIZ

Nokia chce przezwyciężyć kryzys tanimi telefonami. Sposób na sukces?

Czołowy globalny producent telefonów zaprezentował w poniedziałek cztery nowe modele, które mają się wyróżniać od konkurentów przede wszystkim niższymi cenami. Nokia chce w ten sposób zachować drugą pozycję na globalnym rynku smartfonów i nie dać się wyprzedzić przez chińskie firmy Huawei i ZTE.

PULS BIZNESU

Clarkson szuka hakerów

Gwiazda programu "Top Gear" nie chce odpuścić hakerom, którzy włamali się do jego konta na portalu Twitter.

Chińczycy atakują rynek smartfonów

Chińskie firmy: Lenovo, ZTE i Huawei znalazły się w piątce największych producentów smartfonów na świecie - za Samsungiem i Applem - wynika z raportu firmy badawczej Canalys.