Wtorkowy Przegląd Prasy

Czekają nas korki w...sieci… W Polsce i UE ustała debata o prawach internautów… UKE: 90 proc. Polaków rozmawia przez komórkę, za Internet płacimy 55 zł… PARP: pieniądze firm na wynalazki… Mamy 2 mln seniorów surfujących po sieci… Mądry Polak kupuje w internecie. Oto jego portret własny… Yanosik: Nowa aplikacja kierowców do walki z fotoradarami… Nieliczni na razie mogą płacić kartą w komórce… Microsoft: zielone światło dla Snajpera…

COMPUTERWORLD

Dziś weszło w życie nowe prawo telekomunikacyjne

Zgodnie z obowiązującym od dziś prawem konsumenci nie mogą być zmuszani do podpisywania bardzo długich umów, umowy mają być przejrzyste, czytelne i zrozumiałe, a dane o naszych połączeniach będą przechowywane o połowę krócej.

RZECZPOSPOLITA

UKE: 90 proc. Polaków rozmawia przez komórkę, za Internet płacimy 55 zł

Telefonia mobilna stała się w ostatnich latach najbardziej popularną usługą telekomunikacyjną w kraju - podał Urząd Komunikacji Elektronicznej powołując się na zlecone przez siebie badania preferencji konsumentów w Polsce z listopada 2012 r.

PARP: pieniądze firm na wynalazki

PARP zaakceptowała wnioski o dofinansowanie wynalazków. Wśród firm, które otrzymają dofinansowanie PARP są giełdowe firmy.

Mamy 2 mln seniorów surfujących po sieci

Z podsumowania Gemiusa wynika, że osoby mające 55 lat i więcej stanowią 10,3 proc. widowni internetowej. To mało, ale wciąż ich przybywa.

GAZETA PRAWNA

Czekają nas korki w...sieci

Operatorzy sieci komórkowych nie poradzą sobie z gigantycznym zapotrzebowaniem użytkowników nowoczesnych telefonów komórkowych. Taką prognozę przestawia w swoim raporcie audytorska firma Deloitte.

Mądry Polak kupuje w internecie. Oto jego portret własny

Bezdzietni, w wieku 20-39 lat, mieszkańcy południa lub centrum kraju. To największa grupa wśród amatorów internetowych zakupów. W sieci kupuje już 13,5 mln Polaków powyżej 14. roku życia, czyli ponad 40 proc. dorosłej populacji.

Yanosik: Nowa aplikacja kierowców do walki z fotoradarami

W weekend padł rekord: z urządzeń lokalizujących radary korzystało jednocześnie 30 tys. Polaków. Na drogach trwa prawdziwy wyścig zbrojeń. Koalicja ministrów Jacka Rostowskiego i Sławomira Nowaka oplata kraj siecią fotoradarów, powiększa flotę nieoznakowanych radiowozów i nadaje uprawnienia do ścigania kierowców kolejnym służbom.

Nieliczni na razie mogą płacić kartą w komórce

Około 8 tys. Polaków może płacić za zakupy kartą zbliżeniową w telefonie - wynika z danych otrzymanych z trzech banków, które udostępniają tę usługę: mBanku, Raiffeisen Polbanku i Getin Noble Banku. Najwięcej takich kart wydał do tej pory ten pierwszy (prawie 6,5 tys.). Wszystkie trzy banki współpracują z MasterCardem.

PULS BIZNESU

Microsoft: zielone światło dla Snajpera

City Interactive uzyskało od giganta z Redmond certyfikację dla drugiej części swojego hitu.

W Polsce i UE ustała debata o prawach internautów

Politycy w Polsce i UE nie kontynuują rozmów zainicjowanych w wyniku protestów przeciwko ACTA - mówią PAP eksperci. Rozmowy miały doprowadzić do zmian w prawie autorskim i zapobiec nadużywaniu danych osobowych w internecie.