Wtorkowy Przegląd Prasy

Iran chce stworzyć własną sieć www… iPhone 5 bez płatności zbliżeniowych… Boni: Odzyskaliśmy energię i wiarę do dalszego budowania e-administracji… Apple chce więcej pieniędzy… Netia i GTS biją się z Hawe o TK Telekom… Apple ma polski problem z głowy: A.pl Internet złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną…

COMPUTERWORLD

Ireneusz Miski nowym prezesem Tieto Poland

Zmiana nastąpiła po decyzji właściciela polskiego oddziału - Tieto Corp. Ireneusz Miski zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Zarembę, który - jak napisano w oficjalnej informacji - "zdecydował się realizować dalszą karierę zawodową poza strukturami Tieto".

IBM ma w Polsce Centrum Bezpieczeństwa

IBM otworzył we Wrocławiu Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa. Wrocławskie SOC, czyli Security Operation Center, jest dziesiątym tego typu ośrodkiem IBM na świecie. Pozostałe działają w Atlancie, Detroit, Boulder, Toronto, Brukseli, Tokio, Brisbane (Australia), Hortolandii (Brazylia) oraz Bangalore (Indie).

RZECZPOSPOLITA

iPhone 5 bez płatności zbliżeniowych

iPhone 5 nie ma modułu NFC umożliwiającego płatności zbliżeniowe - specjaliści wyjaśniają dlaczego.

Apple chce więcej pieniędzy

Amerykański koncern domaga się dodatkowych 707 mln dol. odszkodowania od Samsunga ponad wyznaczoną przez sąd kwotę 1 mld dol.

GAZETA PRAWNA

Apple ma polski problem z głowy: A.pl Internet złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną

Delikatesy internetowe A.pl przestają być problemem dla Appla, oskarżającego polski sklep internetowy o niedopuszczalną zbieżność fonetyczną z nazwą amerykańskiego giganta technologicznego. A.pl złożył wniosek o upadłość likwidacyjną.

WYBORCZA.BIZ

Boni: Odzyskaliśmy energię i wiarę do dalszego budowania e-administracji

Dzięki obecnym i nowym pieniądzom unijnym w ciągu 3-5 lat przełamiemy wreszcie bariery, których nie mogliśmy dotąd pokonać, i wkroczymy na drogę do e-państwa - zapewnia Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.

PULS BIZNESU

Netia i GTS biją się z Hawe o TK Telekom

PKP zaprosiło GTS i Netię do negocjacji w sprawie TK Telekom. Hawe jest wciąż w grze.

Iran chce stworzyć własną sieć www

Iran planuje wyizolować ograniczoną do granic kraju sieć komputerową i zablokować wyjście do stron sieci światowej. Jak twierdzą władze, przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa. Ale mieszkańcy obawiają się, że chodzi o kontrolę dostępu do internetu.

NETWORLD

Nowe rozwiązania Cisco do ochrony centrów danych oraz środowisk rozproszonych i mobilnych

Cisco wprowadza na rynek nowe rozwiązania bezpieczeństwa dla centrów danych oraz środowisk rozproszonych wykorzystujących chmury obliczeniowe. Firma udostępniła też nową wersję oprogramowania klienckiego dla środowisk mobilnych i nowy pakiet do centralnego zarządzania politykami bezpieczeństwa.