Wtorkowy Przegląd Prasy

Hewlett-Packard zwolni w sumie 29 tys. pracowników… Microsoft zmodyfikuje przeglądarkę na żądanie Brukseli… Apple chce odebrać nazwę polskiej firmie… Internetowi inwestorzy liczą na co najmniej 8 proc. zysku… Polski butik światłowodów… Apple chce stworzyć rywala Pandory… Toys R Us zapowiada nowy tablet dla dzieci…

COMPUTERWORLD

Sprzedaż dyskowych pamięci masowych stale rośnie

Z analiz firmy IDC wynika, że sprzedaż systemów pamięci masowych rośnie nawet pomimo widocznych na rynku trendów dotyczących ograniczania wydatków na sprzęt teleinformatyczny. Według analityków w drugim kwartale br. na świecie sprzedano pamięci masowe o łącznej pojemności 6,7 petabajtów.

Idealny operator komórkowy jest pomocny i szczery

Godny zaufania, pomocny i szczery - taki powinien być idealny operator komórkowy. To wynik badania firmy Ericsson, który zapytał o to użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie. Operator musi być też nieskomplikowany, fachowy i godny szacunku.

RZECZPOSPOLITA

Apple chce odebrać nazwę polskiej firmie

Amerykański koncern zwrócił się do polskiego Urzędu Patentowego z wnioskiem o unieważnienie znaku towarowego portalu A.pl. Do niedawna funkcjonował pod nim sklep internetowy firmy Bomi.

Polski butik światłowodów

Jerzy Karney: Prywatyzacja TK Telekom to szansa na powstanie największej platformy dla telekomów.

Microsoft zmodyfikuje przeglądarkę na żądanie Brukseli

Koncern, odpowiadając na zarzuty o praktyki monopolowe, dostosuje Internet Explorera do wymagań Komisji Europejskiej.

Internetowi inwestorzy liczą na co najmniej 8 proc. zysku

Wśród osób zainteresowanych inwestowaniem przez Internet blisko 70 proc. deklaruje, że oczekuje zysków wyższych niż 4 proc. powyżej inflacji - wynika z analizy ankiet przeprowadzonych przez Money Makers, firmy oferującej usługi asset management drogą internetową.

GAZETA PRAWNA

Hewlett-Packard zwolni w sumie 29 tys. pracowników

Hewlett-Packard, największy na świecie producent komputerów osobistych, zwiększył do 29 tysięcy całkowitą liczbę redukcji zatrudnienia w ramach ogłoszonego w maju planu reorganizacji firmy.

WYBORCZA.BIZ

Cyfryzacja: co powinno znaleźć się w nowym exposé premiera

Problemom, jakie wciąż stoją przed resortem administracji i cyfryzacji, premier mógłby zapewne poświęcić osobne exposé.

PULS BIZNESU

Nowy biznes Apple? Internetowe radio

Apple chce stworzyć rywala Pandory, która oferuje znaną usługę radia internetowego.

Toys R Us zapowiada nowy tablet dla dzieci

Amerykański potentat segmentu zabawek dla dzieci, koncern Toys R Us wprowadza na rynek swój własny tablet zaprojektowany specjalnie dla dzieci.

NETWORLD

Elderwood - najskuteczniejsza grupa hakerska w historii?

Jedna z bardziej aktywnych - i skutecznych - w ostatnim czasie grup hakerskich dysponuje praktycznie nieograniczonymi zasobami luk typu "zero day" w popularnym oprogramowaniu - twierdzi Symantec. Ekipa, którą firma określiła jako "grupę Elderwood", jest odpowiedzialna m.in. za serię ataków na firmy związane z przemysłem zbrojeniowym.