Wtorkowy Przegląd Prasy

Facebook szuka nowych źródeł zysku… Onet trafi do Ringier Axel Springer… Gruper pod władzą Polskapresse… Wielka awaria w polskim Internecie… Polsat i Plus ruszają z TV Mobilną… Wi-Fi express także w PKP Intercity… 10 lat więzienia za bluźnierstwo na Twitterze…

COMPUTERWORLD

Sądowy finał wieloletniego partnerstwa - rusza proces Oracle i HP

Decyzja amerykańskiego sądu będzie miała zasadniczy wpływ na dalsze losy architektury i procesorów Intel Itanium. Będzie miała też istotne znaczenie dla wizerunku dwójki gigantów światowej branży IT. Obecne, wzajemne oskarżenia firm Oracle i HP dotyczą m.in. pomówień, złamania zasad konkurencji, świadomego wprowadzania w błąd, naruszenia dwustronnych porozumień handlowych oraz działania na szkodę klientów.

Salesforce zainwestuje w marketing społecznościowy

Amerykański koncern zapłaci niemal 700 mln USD za spółkę wyspecjalizowaną w rozwiązaniach wspierających sprzedaż za pośrednictwem serwisów takich jak: Facebook, LinkedIn, czy YouTube.

RZECZPOSPOLITA

Onet trafi do Ringier Axel Springer

Szwajcarsko-niemiecka grupa mediowa kupi prawie 76 proc. akcji Onetu za gotówkę, a za pozostałe 25 proc. udziałów TVN dostanie udziały w joint venture założonym wspólnie z RAS.

Gruper pod władzą Polskapresse

Wydawca gazet lokalnych i bezpłatnego "Echa Miasta" przejął kontrolę nad serwisem zakupów grupowych Gruper.pl.

Wielka awaria w polskim Internecie

Nie działały strony takie jak NaTemat.pl czy PayU, serwis należący do Allegro. Wszystkie stoją na serwerach należących do firmy Beyond.

GAZETA PRAWNA

Polsat i Plus ruszają z TV Mobilną

Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel (operator sieci telefonii komórkowej Plus) uruchomiły oferty usługi telewizji mobilnej, poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji prasowej. Hurtowy dostawca tej usługi prowadzi negocjacje z kolejnymi operatorami, którzy mogliby być zainteresowani zaoferowaniem jej swoim klientom.

Wi-Fi express także w PKP Intercity

Do końca roku PKP Intercity zamierza wprowadzić WiFi w pociągach. - Trwają zaawansowane testy. Za korzystanie z bezprzewodowej sieci trzeba będzie zapłacić ok. 5 zł.

PULS BIZNESU

10 lat więzienia za bluźnierstwo na Twitterze

Sąd w Kuwejcie skazał w poniedziałek na 10 lat więzienia 26-letniego szyitę, uznając, że swoimi komentarzami na Twitterze naraził bezpieczeństwo państwowe, obrażając proroka Mahometa oraz sunnickich władców Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu.

NETWORLD

Facebook szuka nowych źródeł zysku

Debiut giełdowy najpopularniejszego portalu społecznościowego mocno rozczarował inwestorów. Jedną z możliwości uspokojenia akcjonariuszy jest sięgnięcie po dochody z szybko rozwijającego się rynku usług i aplikacji mobilnych. Eksperci przekonują jednak, że Facebook wciąż nie wie, jak czerpać zyski z tego segmentu, a pośpiech może zagrozić bezpieczeństwu danych milionów użytkowników.