Wtorkowy Przegląd Prasy

Eksperci szacują, że rebranding TP będzie kosztował około 100 mln zł… Facebook i Apple największym zagrożeniem dla wolności w sieci… Powstaje europejska platforma rozwiązywania sporów on-line… Założyciel Google'a uważa, że Facebook narzuca użytkownikom własny zamknięty świat… PKP Intercity wprowadza elektroniczny bilet…

COMPUTERWORLD

IBM rozbuduje ofertę narzędzi analityki biznesowej

Na rozszerzenie oferty oprogramowania klasy Business Intelligence ma pozwolić zakup firmy Varicent Software. Rozwiązania kanadyjskiej spółki wesprą dotychczasową ofertę IBM w zakresie raportowania opartego na rozproszonych danych biznesowych.

Infrastruktura BlackBerry miała być otwarta na urzadzenia innych producentów

Projekt strategicznych zmian koncernu Research In Motion zakładał m.in. otwarcie własnej infrastruktury na usługi przeznaczone dla urządzeń mobilnych konkurencyjnych producentów. Brak porozumienia w tej sprawie doprowadził do styczniowych zmian na najwyższym szczeblu kierowniczym.

RZECZPOSPOLITA

Taksówka ze smartfona: kolej na Wrocław

iTaxi, aplikacja ułatwiająca zamawianie taksówek przez smartfony, wychodzi poza Warszawę. Udziałowcy - eo Networks i Łukasz Wejchert - włożyli w nią około miliona złotych.

GAZETA PRAWNA

Powstaje europejska platforma rozwiązywania sporów on-line

Do 10 maja potrwają konsultacje społeczne w sprawie Europejskiej Platformy Rozwiązywania Sporów On-line. Prowadzi je Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce oraz europosłanka Róża Thun (PO), reprezentująca w Parlamencie Europejskim Małopolskę i Świętokrzyskie.

eBay unieważnił aukcję auta, które należało do Angeli Merkel. Internauci licytowali dla żartu

Prawie 130 tysięcy euro zaoferowano na aukcji internetowej za 22-letni samochód, który ponoć należał kiedyś do kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jednak serwis aukcyjny eBay unieważnił w poniedziałek licytację, bo oferty zakupu okazały się żartami.

Eksperci szacują, że rebranding TP będzie kosztował około 100 mln zł

Koszt rebrandingu Telekomunikacji Polskiej na Orange może wynieść ok. 100 mln zł - szacują eksperci. Wskazują też, że nie wpłynie on na wyniki spółki, bo poniesiony zostanie przez France Telecom.

WYBORCZA.BIZ

Założyciel Google'a: Facebook narzuca użytkownikom własny zamknięty świat

Sergey Brin, który wraz z Larrym Page'em stworzył największą wyszukiwarkę internetową, twierdzi, że nie mógłby tego dokonać w świecie zdominowanym przez Facebooka.

PKP Intercity wprowadza elektroniczny bilet. Wystarczy laptop lub komórka

Podróżujący pociągami PKP InterCity mogą już kupować bilety elektroniczne bez potrzeby drukowania potwierdzenia. Można do tego wykorzystać komórkę, laptop czy tablet.

PULS BIZNESU

Facebook i Apple największym zagrożeniem dla wolności w sieci

Sergey Brin, współzałożyciel Google, uważa, iż największym zagrożeniem dla wolności internetu są Facebook i Apple.

NETWORLD

Intel zapowiada swoje pierwsze procesory zawierające tranzystory 3D

Intel zapowiedział wprowadzenie na rynek w drugim kwartale br. swojego pierwszego procesora serwerowego Xeon na tranzystorach 3D. Procesor będzie oparty na mikroarchitekturze Ivy Bridge i pierwsze wersje układu będą dedykowane dla producentów mikroserwerów (energooszczędnych serwerów przeznaczonych głównie do obsługi chmur obliczeniowych i usług WWW).

Wirtualizacja i cloud computing przyszłości

Szczątkowa wirtualizacja lub jej brak w dużej infrastrukturze IT może być powodem zakłopotania, ale już brak jakiegokolwiek planu wprowadzenia wirtualizacji w najbliższej przyszłości musi budzić zdumienie. Niezależnie od tego, jakie są tego powody, trzymanie się kurczowo tradycyjnej infrastruktury fizycznej jest dzisiaj co najmniej nieodpowiedzialne.