Wtorkowy Przegląd Prasy

Przybywa kart SIM… Play poczeka na LTE do końca roku… Netia wróci na stare śmieci i dostanie do 32 mln zł… Australia wygrywa spór patentowy o Wi-Fi… Amazon zaatakuje Apple… Sieci kablowe nie mają dominującej pozycji na rynku… Play lepszy dla firm… Wielka zagadka cyfrowej telewizji… Co Steve Jobs sądził o Siri?...

COMPUTERWORLD

Adam Wojtkowski został nowym dyrektorem generalnym EMC Poland

EMC Poland poinformowało dziś, że Adam Wojtkowski został powołany na stanowisko dyrektora generalnego polskiego biura firmy. Przed przejściem do firmy EMC pracował on w firmie Dell jako dyrektor działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw.

Software AG zbuduje centrum kompetencyjne dla systemów SAP HANA

Zbudowany na bazie partnerstwa Software AG i SAP ośrodek będzie specjalizował się w opartych na technologii in-memory rozwiązaniach biznesowych i bazodanowych. W działalność centrum kompetencyjnego bezpośrednio zaangażowany będzie międzynarodowy zespół konsultantów wywodzący się z firmy IDS Scheer.

RZECZPOSPOLITA

Wielka zagadka cyfrowej telewizji

Obok innych zmian na rynku telewizyjnym, jakie ma spowodować cyfryzacja nadawania, spodziewane jest utrwalenie pozycji kanałów tematycznych w sercach widzów i w kieszeniach reklamodawców. Co jeszcze nas czeka?

Australia wygrywa spór patentowy o Wi-Fi

Naukowcy z Antypodów, którzy wynaleźli technologię Wi-Fi, zawarli w USA porozumienie kończące spór patentowy. Ugoda pozwoli amerykańskim firmom na legalne korzystanie z australijskiego rozwiązania.

Play lepszy dla firm: ryczałt z rozmowami na stacjonarne

Dziś P4, operator sieci Play przedstawił nową ofertę dla "regonowców", czyli klientów biznesowych, w ramach pakietu Formuła 4.0.

Netia wróci na stare śmieci i dostanie do 32 mln zł

W 2015 r. Netia przeprowadzi się z centrum biurowego przy ul. Taśmowej w Warszawie i wróci pod stary adres na ul. Poleczki - poinformował operator.

GAZETA PRAWNA

Sieci kablowe nie mają dominującej pozycji na rynku

Nasza przewaga polega na tym, że oferujemy więcej - twierdzi Manuel Kohnstamm, prezes Cable Europe i chief policy officer Liberty Global, właściciela UPC Polska.

Co Steve Jobs sądził o Siri?

Ikona przemysłu komputerowego, twórca m.in. iPoda oraz iPhonea Steve Jobs przepadał za Siri (głosowa asystentka), ale nie lubił jej nazwy. Takie niedyskrecje przekazał Dag Kittlaus, współzałożyciel Siri Inc., w rozmowie z dziennikarzem portalu "Network World".

Play poczeka na LTE do końca roku

Internet LTE w sieci Play zależy już tylko od wyników przetargu na częstotliwości 1800 MHz. Operator jest gotowy z dnia na dzień zaoferować swoim klientom usługi ultraszybkiego internetu.

WYBORCZA.BIZ

Przybywa kart SIM. Ale szybciej prepaid niż abonamentowych

W zeszłym roku przybyło na polskim rynku 3,55 mln kart SIM. Tylko co piąta była abonamentowa - wynika z informacji i szacunków branżowego portalu Telepolis.pl.

PULS BIZNESU

Żelazna dama idzie na swoje

Anna Streżyńska chce być niezależna — reaktywuje Centrum Studiów Regulacyjnych.

Amazon zaatakuje Apple

Amazon, największy detalista internetowy, przygotowuje się do wprowadzenia w 2012 r. aż trzech tabletów Kindel Fire - informuje CENS, chińska organizacja informacyjna.

NETWORLD

Intel zamierza stworzyć superprocesor

Największy światowy producent procesorów przyznał, że inwestuje w prace nad superprocesorem - układem tworzonym z myślą o zastosowaniu w superkomputerach. Przedstawiciele Intela liczą na to, że taki układ pozwoliłby firmie silniej zaakcentować swoją obecność w segmencie superkomputerów.