Wtorkowy Przegląd Prasy

Walmart inwestuje w chiński e-handel… Brytyjczycy mogą stracić dostęp do Pirate Bay… Facebook dostał zadyszki… Amerykańscy internauci mniej zainteresowani tradycyjna telewizją… Onet stawia na mobilność… Laptop nagrodą za przywiązanie klienta… Za włamanie na Facebooka trafi za kratki… Pakistan buduje iPady…

COMPUTERWORLD

Metody z biznesu pomogą państwu

Wbrew pozorom, przygotowanie przez rząd strategii długo- i średniookresowych nie oznacza, że zaimplementowano koncepcję architektury korporacyjnej państwa.

Microsoft obniży ceny środowiska bazodanowego w modelu cloud

Zapowiadana obniżka ma dotyczyć m.in. opłat za wykorzystywania środowiska bazodanowego SQL Azure. Wprowadzone zostaną również zmiany w modelu licencjonowania oprogramowania.

Apel o otwarty dostęp do treści naukowych w Internecie

Już prawie dwa tysiące osób podpisało się pod internetowym apelem do instytucji finansujących naukę o wprowadzenie otwartego dostępu do treści naukowych w Polsce. Zdaniem organizatorów apelu powszechny mandat otwarty dotyczący publikacji naukowych stał się standardem w wielu krajach i został przyjęty przez wiele organizacji finansujących badania naukowe i edukacje, a w Polsce jest to temat ciągle odsuwany. Tymczasem brak otwartego dostępu do treści naukowych i edukacyjnych hamuje rozwój polskiej nauki.

RZECZPOSPOLITA

Amerykańscy internauci mniej zainteresowani tradycyjna telewizją

16 proc. użytkowników szerokopasmowego Internetu w USA, którzy jednocześnie mają wykupiony dostęp do płatnej telewizji, w ciągu roku zrezygnuje z części usług oferowanej przez operatora telewizyjnego.

GAZETA PRAWNA

Najnowsza strategia Onetu: internet mobilny ma pierwszeństwo

Portal planuje w tym roku nowe serwisy mobilne i co najmniej cztery nowe aplikacje na smartfony oraz tablety.

Laptop nagrodą za przywiązanie klienta

W obliczu rosnącej konkurencji sklepom, kawiarniom, stacjom paliw coraz bardziej zależy nie tylko na pozyskaniu nowych, lecz także utrzymaniu długotrwałego kontaktu z dotychczasowymi klientami. Zwłaszcza że, jak wykazują badania prowadzone przez Reichheld i Sassem, dzięki temu mogą podnieść swój zysk od 25 proc. do nawet 80 proc.

WYBORCZA.BIZ

Walmart inwestuje w chiński e-handel

Amerykański gigant planuje uzyskanie pakietu większościowego sklepu internetowego Yihaodian, co w znaczny sposób pomoże mu zwiększyć obecność w chińskim internecie.

PULS BIZNESU

Brytyjczycy mogą stracić dostęp do Pirate Bay

Dostęp do jednej z najpopularniejszych na świecie stron umożliwiających wymianę plików może być wkrótce zablokowany w Wielkiej Brytanii.

Za włamanie na Facebooka trafi za kratki

Glenn Maugham, student informatyki z York, za włamanie na witrynę internetową Facebooka, trafi do więzienia na osiem miesięcy.

Pakistan buduje iPady

Pakistańska armia zacznie produkować tablety, które maja stać się konkurencja dla iPadów.

Facebook dostał zadyszki

Akcje Facebooka będące w obrocie na rynku wtórnym staniały od początku lutego o 5 proc. Tak wynika z analizy transakcji na jednostkach funduszu SharesPost, z których każda jest odpowiednikiem jednej akcji społecznościowego portalu.

NETWORLD

Intel: Nowe procesory Atom będą miały wbudowaną obsługę WiFi?

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Intel przedstawi szczegółowe informacje na temat swoich planów standardowego wbudowywania w procesory mobilne modułów odpowiedzialnych za obsługę komunikacji bezprzewodowej.

MIT uczy za darmo w Sieci

Massachusetts Institute of Technology - czyli jedna z najsłynniejszych politechnik świata - udostępni wkrótce na swoich stronach materiały szkoleniowe z zakresu systemów i układów elektronicznych. Będą one miały postać darmowych kursów, w których będą mogli uczestniczyć internauci z całego świata.

Citadel - profesjonalne narzędzie, świetne wsparcie techniczne ... dla cyberprzestępców

Na rynku pojawiła się platforma do tworzenia oprogramowania - oparta na open source, dobrze zaplanowana i przemyślana i pod wieloma względami funkcjonująca po prostu wzorowo. Problem w tym, że Citadel (bo taką nazwę nosi owa platforma) służy do tworzenia botnetów.