Veit Stutz podwójnie wiceprezesem w Allianz Polska

Rady Nadzorcze TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życie Polska S.A. powołały 11 lutego br. powołały Veita Valentina Stutza na stanowisko wiceprezesa zarządów obu spółek. Nominację poprzedziła rezygnacja prezesa Witold Jaworski, pełniącego funkcję prezesa zarządów, złożona tego samego dnia.

Veit Stutz podwójnie wiceprezesem w Allianz Polska

Veit Stutz, wiceprezes TUiR Allianz POlska SA i TU Allianz Życie Polska SA.

Veit Stutz jest absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium oraz studiów MBA w Instituto de Empresa w Madrycie. Ukończył też podyplomowe studia na Wharton Business School w Filadelfii oraz Southern Methodist University w Dallas. Z Grupą Allianz związany jest od 2001 roku. Karierę zaczynał w niemieckiej spółce Allianz Versicherungs-AG jako regionalny szef sprzedaży. W latach 2004-2008 pracował w centrali Grupy Allianz, gdzie jako Innovation Manager a później zastępca szefa projektu Operational Excellence był odpowiedzialny za wdrożenia globalnych projektów sprzedażowych i operacyjnych. Od 2008 roku związany jest z regionem Europy Środkowo-Wschodniej, najpierw jako wiceprezes rosyjskiej spółki Rosno odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, a od 2009 roku jako Chief Business Officer w regionie CEEMA obejmującym Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i kraje Afryki. Od 2012 roku zasiadał też w Radach Nadzorczych polskich spółek ubezpieczeniowych Allianz.

Veit Stutz ma 40 lat. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Interesuje się muzyką (gra na saksofonie i pianinie) oraz sportem (uprawia narciarstwo, gra w tenisa i w szachy).

Źródło: Alianz Polska SA