Środowy Przegląd Prasy

Apple przejmie twórcę Microsoft Kinect… Nowe centrum danych Comarchu… Ubezpieczyciele mało mobilni… Telekomy zmieniają ceny… Filmowcy kpią z działań antypirackich firm internetowych… WP, Onet i Gazeta tracą monopol. W jakim kierunku zmierza polski internet?... Umacnia się chiński konkurent Google’a… Baidu kupuje App Strore 91 Wireless… Najdroższy tablet dla szefa Gazpromu…

COMPUTERWORLD

Big Data pomaga walczyć z chorobą Alzheimera

W zeszłym tygodniu odbyła się międzynarodowa konferencja Alzheimer's Association w Bostonie. Ogłoszono, że w ramach współpracy z fundacją Brin-Wojcicki (której jednym z założycieli jest Sergiej Brin z Google) stowarzyszenie stworzy projekt z kategorii Big Data. Ma on pomóc w sekwencjonowaniu genomu ludzkiego, co ułatwi w przyszłości diagnozowanie i leczenie choroby Alzheimera.

RZECZPOSPOLITA

Nowe centrum danych Comarchu

Aplikacje krakowskiej spółki pomogą w zarządzaniu sklepami francuskiej sieci handlowej Printemps.

Ubezpieczyciele mało mobilni

Aplikacje na komórki i tablety nadal nie są popularne przy sprzedaży polis. Będzie się to jednak szybko zmieniać.

Telekomy zmieniają ceny

Drugi kwartał 2013 r. przyniósł przetasowania 
w cenach usług mobilnych 
w krajach OECD - wynika 
z badania Strategy Analytics.

Filmowcy kpią z działań antypirackich firm internetowych

Antypirackie działania, do jakich zobowiązały się m.in. Google, Yahoo, Microsoft i AOL, zostały skrytykowane przez Stowarzyszenie Amerykańskich Producentów Filmowych MPAA (Motion Picture Association of America).

GAZETA PRAWNA

WP, Onet i Gazeta tracą monopol. W jakim kierunku zmierza polski internet?

Dominacja serwisów sieciowych słabnie, przywiązanie użytkowników maleje, przybywa za to konkurencyjnych usług i rozpraszaczy uwagi. Aby utrzymać pozycję na rynku, muszą szukać nowych nisz.

Umacnia się chiński konkurent Google’a

Czy w przyszłości zamiast "googlować" będziemy też "baidować"? Największa chińska wyszukiwarka internetowa o nazwie Baidu (czyt: baj du)rośnie w siłę. Za sumę prawie 2 miliardów dolarów przejęła właśnie dystrybutora aplikacji telefonicznych.

PULS BIZNESU

Baidu kupuje App Strore 91 Wireless

Około 1,9 mld USD wyda Baidu, właściciel największej chińskiej wyszukiwarki internetowej na zakup App Store 91 Wireless, informuje Bloomberg.

Apple przejmie twórcę Microsoft Kinect

Apple szykuje się do przejęcia PrimeSense, izraelskiej firmy będącej twórcą technologii Kinect wykorzystywanej przez Microsoft - informuje 9to5mac, powołując się na izraelski serwis Calcalist.co.il.

Najdroższy tablet dla szefa Gazpromu

Rosyjski koncern Gazprom ogłosił przetarg na opracowanie mobilnego miejsca pracy dla swojego szefa Aleksieja Millera. Spółka przeznaczyła na to 120 mln rubli, czyli… 12 mln zł - donosi portal lenta.ru.