Środowy Przegląd Prasy

Producent FarmVille ma nowego szefa… Właściciel Allegro.pl zbiera gotówkę na przejęcia… Hawe jednak nie przejmie Mediatela… Kosmiczny monitor Asusa w technologii 4K już w przedsprzedaży… Apple patentuje nazwę iWatch. Analitycy zachęcają do kupowania akcji… Smartfon z systemem od Mozilli. Dziś w Hiszpanii, niedługo w Polsce… Skype na Androida ma już 100 mln użytkowników… Studenci dokopali gigantom technologicznym… Bagiński zrobi grę komputerową… HP wraca do urządzeń mobilnych… Producent FarmVille ma nowego szefa…

COMPUTERWORLD

Ruszył pierwszy polski wirtualny uniwersytet

Portal otwartych kursów akademickich, stworzony przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie powstał z myślą o kandydatach na studia wyższe. Dostępne są na nim bezpłatne kursy z zakresu przedmiotów akademickich na kierunkach: informatyka, finanse, prawo, socjologia i ekonomia.

RZECZPOSPOLITA

Właściciel Allegro.pl zbiera gotówkę na przejęcia

Południowoafrykański holding medialny Naspers zaczyna rozmowy z inwestorami. Szuka pieniędzy m.in. na kolejne przejęcia.

Hawe jednak nie przejmie Mediatela

Budujące sieci światłowodowe Hawe rozwiązało umowę inwestycyjną z Mediatelem i Magna Polonia. Spółka nie przejmie kontroli nad Mediatelem.

Lemańska: Kupowanie = klikanie

Całkiem możliwe, że jeszcze za naszego życia sformułowanie "wychodzę na zakupy" zacznie powoli zanikać.

GAZETA PRAWNA

Kosmiczny monitor Asusa w technologii 4K już w przedsprzedaży

Można już składać zamówienia na gigantyczny 31,5 calowy monitor Asus PQ321 o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Za to cacko przyjdzie nam jednak zapłacić prawie 3500 dolarów.

Apple patentuje nazwę iWatch. Analitycy zachęcają do kupowania akcji

Gigant z Cupertino - znany z licznych wojen patentowych - planuje chronić swój nowy znak towarowy przed zakusami konkurencji. W japońskim urzędzie patentowym złożono niedawno wniosek o opatentowanie nazwy "iWatch". Wszystko wskazuje na to, że długo wyczekiwany smartwatch od Apple, zbliża się wielkimi krokami.

WYBORCZA.BIZ

Smartfon z systemem od Mozilli. Dziś w Hiszpanii, niedługo w Polsce

Firefox OS to otwarty system operacyjny na smartfony opracowywany od dwóch lat przez Mozilla Corporation. Pierwsze smartfony z tym systemem od wtorku sprzedaje hiszpański operator Telefonica. Już za kilka tygodni będą je mogli kupić klienci polskiego T-mobile.

PULS BIZNESU

Skype na Androida ma już 100 mln użytkowników

Microsoft odświeża aplikację Skype na urządzenie mobilne wyposażone w Androida, a liczba osób korzystających z jednego z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych przekroczyła już 100 mln - czytamy na blogu Skype’a.

Studenci dokopali gigantom technologicznym

Grupa studentów z Indii skonstruowała pierwszego smartwatcha funkcjonalnością niczym nieodbiegającego od popularnych smartfonów - informuje The Daily Mail.

Bagiński zrobi grę komputerową

Firma znanego grafika - Platige Image - nawiązała alians z Vivid Games. Ich dzieckiem na być gra, która podbije rynek smart fonów i przeniesie nas w czasy starożytnej Grecji.

HP wraca do urządzeń mobilnych

Hewlett Packard wraca do gry. Amerykańska spółka po raz kolejny podejmie próbę włączenia się do walki o rynek urządzeń mobilnych - informuje portal All Things D.

Producent FarmVille ma nowego szefa

Zynga, producent znanych gier na portale społecznościowe zatrudnił Dona Mattricka, który wcześniej dbał o dział rozrywki w koncernie Microsoft i był odpowiedzialny m.in. za rozwój konsoli Xbox.