Środowy Przegląd Prasy

Rzecznik Trybunału UE: Google nie narusza prawa unijnego… Wirtualni specjaliści z wyczuciem… Wydawcy przeciwko propozycjom Google… PKO BP zaatakowany przez hakerów… Płatności kartami zbliżeniowymi pod lupą KNF… Sony prezentuje smartfon z rekordowo dużym wyświetlaczem… Milion reklamodawców na Facebooku…

COMPUTERWORLD

Pracodawcy nie mogą znaleźć pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami

Jak pokazują wyniki 8. edycji globalnego badania "Niedobór talentów", opublikowanego przez agencję doradztwa personalnego ManpowerGroup, jeden na trzech pracodawców w Polsce ma trudności ze znalezieniem kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Na liście 10 zawodów najbardziej dotkniętych niedoborem talentów w 2013 roku w Polsce znajdują się m.in. inżynierowie, technicy, członkowie zarządu i kadra najwyższego szczebla oraz pracownicy działów IT.

RZECZPOSPOLITA

Wirtualni specjaliści z wyczuciem

Nawet setka niewidomych osób może znaleźć pracę 
w Wirtualnym Contact Center, które ruszy dzięki dofinansowaniu z Unii.

Wydawcy przeciwko propozycjom Google

Europejscy wydawcy prasy zaapelowali do Joaquina Almunii, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej o odrzucenie przedstawionego przez Google projektu naprawczego mechanizmów działania tej wyszukiwarki.

PKO BP zaatakowany przez hakerów

Klienci i współpracownicy banku od kilku dni dostają wiadomości email zatytułowane *Nowy alert.

WYBORCZA.BIZ

Płatności kartami zbliżeniowymi pod lupą KNF

Poziom bezpieczeństwa płatności zbliżeniowych jest podobny jak tradycyjnych - ocenia Komisja Nadzoru Finansowego. Mimo to zaleca bankom uszczelnienie systemu.

Sony prezentuje smartfon z rekordowo dużym wyświetlaczem

Xperia Z Ultra z ekranem o przekątnej 6,4 cala i wodoodporną obudową łączy w sobie funkcje telefonu komórkowego i tabletu. Rośnie sprzedaż tego rodzaju dużych smartfonów.

PULS BIZNESU

Milion reklamodawców na Facebooku

Portal społecznościowy pochwalił się ostatnio, że ma już milion aktywnych reklamodawców.

Rzecznik Trybunału UE: Google nie narusza prawa unijnego

Google nie musi usuwać z indeksów wyszukiwania danych osoby, która się tego domaga. Przepisy unijne nie przewidują "prawa do bycia zapomnianym" - napisał rzecznik Trybunału Sprawiedliwości UE w opinii poprzedzającej wyrok Trybunału w sprawie Google.