Środowy Przegląd Prasy

iPhone 5S zadowoli miłośników fotografii… Na Apple też można stracić… Amazon nokautuje sieci handlowe… Spotify nabiera rozpędu… Pościg za nieuczciwymi podatnikami po kupnie CD z ich danymi… Atak hakerów na blogosferę… Wyniki Intela słabsze, ale sprostały oczekiwaniom… Apple płaci najlepiej…

COMPUTERWOLRD

Irlandzkie firmy szukają informatyków w Polsce

Planowane na połowę maja br. targi mają zachęcić polskich specjalistów do poszukiwania pracy w Irlandii. Poszukiwani są przede wszystkim programiści, testerzy i architekci oprogramowania. Nie brak także ofert dla administratorów, konsultantów oraz doświadczonych kierowników projektów informatycznych.

RZECZPOSPOLITA

Na Apple też można stracić

Broker bez gody przełożonych kupił akcje koncernu za 1 mld dol. Jego firma straciła przez to ponad 5 mln dol.

Amazon nokautuje sieci handlowe

W 2017 r. internetowa firma ma być już drugim sprzedawca detalicznym na świecie - wyższe obroty będzie mieć tylko Wal-Mart.

Spotify nabiera rozpędu

Po niedawnym starcie w Polsce, muzyczny serwis wystartował na ośmiu kolejnych rynkach.

WYBORCZA.BIZ

Senat zajmie się ustawą o e-sądach. Ma być PESEL i mniej pomyłek

W środę Senat zajmie się zmianami w ustawie o e-sądach. Dzięki nim nie będzie już dochodziło do pomyłek przy windykacji. Komornikom to się jednak nie podoba i nei chcą obowiązkowego sprawdzania PESEL-u.

Pościg za nieuczciwymi podatnikami po kupnie CD z ich danymi

Funkcjonariusze niemieckich służb podatkowych przeprowadzili we wtorek w całym kraju ponad 200 rewizji u osób podejrzewanych o oszustwa podatkowe. Władze wpadły na ich trop dzięki danym z kupionej płyty CD z informacjami o klientach kilku szwajcarskich banków.

PULS BIZNESU

Atak hakerów na blogosferę

Hakerzy zaatakowali blisko 90 tys. blogów korzystającej z platformy hostingowej WordPress - informuje portal Mashable.

Wyniki Intela słabsze, ale sprostały oczekiwaniom

W I kw. 2013 r. amerykański gigant sektora technologicznego, koncern Intel odnotował przychody ze sprzedaży w kwocie 12,58 mld USD. Szacunki analityków zakładały wartość na zbliżonym poziomie, informuje Reuters.

Apple płaci najlepiej

Czterech z pięciu najlepiej opłacanych pracowników firm notowanych na Standard & Poor’s 500 nie jest prezesami. To dyrektorzy u producenta iPhone'ów.

iPhone 5S zadowoli miłośników fotografii

Nowy smartfon Apple, wierzymy, że będzie to iPhone 5S, zostanie wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 12 megapikseli i ulepszony tryb zdjęć nocnych - informuje portal 9to5 Mac.