Środowy Przegląd Prasy

Apple może zanotować pierwszy spadek zysków od dekady… Spółka z grupy TP planuje zwolnienia… Najlepszy blog firmowy… Trwa boom na domowe urządzenia do odbioru w trójwymiarze… Pracownik i klient z Facebooka… Wzrost zysków IBM… Udany kwartał Google… Samoloty będą routerami…

COMPUTERWORLD

Oktawave: nasza chmura jest dwa razy szybsza od Amazona

Jak pokazują testy, chmura oferowana przez polską firmę Oktawave potrzebuje jedynie 0,07 sekundy, by równocześnie obsłużyć 14 000 zapytań WWW. Oznacza to, że jest dwukrotnie wydajniejsza niż chmury oferowane przez zachodnich dostawców usług cloud computingu. Dlatego firma już myśli o ekspansji zagranicznej.

RZECZPOSPOLITA

Trwa boom na domowe urządzenia do odbioru w trójwymiarze

W Polsce może się w tym roku sprzedać ponad 1 mln telewizorów 3D. Na świecie rośnie sprzedaż i telewizorów, i odtwarzaczy Blu-ray w tej technologii.

Pracownik i klient z Facebooka

Choć pracownicy coraz częściej korzystają z mediów społecznościowych w pracy, to niewiele firm ma politykę regulującą tę kwestię.

Wzrost zysków IBM

Amerykański gigant technologiczny zarobił w czwartym kwartale więcej niż przed rokiem, ale przychody nieznacznie spadły.

Udany kwartał Google

Internetowy gigant zaliczył dobrą końcówkę roku. W czwartym kwartale jego zyski i przychody okazały się lepsze od prognoz.

Spółka z grupy TP planuje zwolnienia

760 pracowników z 4,5 tys. zatrudnionych zamierza zwolnić Orange Customer Service, spółka zależna Telekomunikacji Polskiej.

GAZETA PRAWNA

Apple może zanotować pierwszy spadek zysków od dekady

W osiemnaście miesięcy po przejęciu steru rządów w Apple, Tim Cook zmaga się z rosnącymi kosztami produkcji, konkurencją ze strony koncernu Samsung Electronics i wolniejszym wzrostem na rynku smartfonów, co zagraża zyskom najbardziej wartościowej firmy na świecie.

WYBORCZA.BIZ

Czy Google i IBM pomogą inwestorom w Warszawie?

Wczoraj, już po zakończeniu sesji w USA, dwie ikony amerykańskiego przemysłu IT - Google i IBM - opublikowały raporty finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku. One mogą wpłynąć dzisiaj na nastroje inwestorów - nie tylko w USA.

PULS BIZNESU

Samoloty będą routerami

U.S. Air Force pracuje nad technologią, która pozwoli wykorzystać samoloty bojowe jako ułatwiające jednostkom lądowym przekazywanie bezprzewodowe informacji.

Najlepszy blog firmowy

Już po raz piąty polskie firmy rywalizowały w konkursie na Blog Firmowy Roku.