Środowy Przegląd Prasy

Comarch wylądował na Heathrow… Cyfrowy Polsat poszerza ofertę Ipli i Muzo… Eurotel: zarobimy 8,5 mln zł netto… Czy źle wydajemy fundusze na innowacje?... Awaria Facebooka… Zabawki sterowane smartfonem… Polski notebook na każdą kieszeń… Zabrakło chętnych na Groupona…

COMPUTERWORLD

Prezydent podpisał nowelizację Prawa telekomunikacyjnego

Wczoraj prezydent podpisał nowelizację Prawa telekomunikacyjnego, która dostosowuje polskie przepisy do uregulowań Unii Europejskiej. Zmiany rozszerzają uprawnienia abonentów, wzmacniają ochronę danych osobowych i zwiększają konkurencyjnośćna rynku telekomunikacyjnym.

RZECZPOSPOLITA

Eurotel: zarobimy 8,5 mln zł netto

125 mln zł przychodów i 8,5 mln zł zysku netto prognozuje na kończący się rok Eurotel, grupa firm dystrybuujących usługi sieci komórkowych T-Mobile i Play. To oznacza, że skonsolidowane przychody spółki urosną o 8,6 proc. w porównaniu z 2011 r., a zysk netto o 12 proc.

Awaria Facebooka

W nocy z 10 na 11 grudnia problemy techniczne uderzyły w fanów największego na świecie serwisu społecznościowego.

Cyfrowy Polsat poszerza ofertę Ipli i Muzo

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, podtrzymał też zapowiedzi uzyskania rentowności dla spółki Redefine (właściciel Ipli i serwisu Muzo).

Czy źle wydajemy fundusze na innowacje?

Jeśli chcemy wyprzedzać kraje UE, a nie tylko je doganiać, Polska musi zmienić system publicznego wsparcia dla firm - rekomenduje Bank Światowy.

GAZETA PRAWNA

Zabawki sterowane smartfonem

Tego jeszcze w Polsce nie było. Do sprzedaży trafiły niezwykłe zabawki sterowane za pomocą smartfonów i tabletów. Dzięki tym urządzeniom dzieci będą mogły nawigować któryś z wiernie odwzorowanych samochodów albo sterować fruwającym helikopterem.

Polski notebook na każdą kieszeń

Tych, którzy nie potrzebują zaawansowanego sprzętu oraz nie chcą zrujnować domowego budżetu, zainteresuje notebook polskiej marki Omega. To pierwszy dostępny w naszym kraju laptop, który działa w systemie Android, wykorzystywanym w smartfonach i tabletach.

PULS BIZNESU

Zabrakło chętnych na Groupona

Jeszcze dwa lata temu Groupon odrzucił propozycję przejęcia przez Google za 6 mld USD. Dziś nikt nie chce dać nawet połowy tej kwoty.

Comarch wylądował na Heathrow

Spółka IT będzie obsługiwała jedno z największych lotnisk na świecie.

NETWORLD

Cisco stawia na usługi i software

Koncern Cisco Systems zamierza znacząco rozbudować dział usług biznesowych w ciągu najbliższych kilku lat - zapowiedziała Padmasree Warrior, pełniąca w firmie funkcję Chief Technology and Strategy Officer. Cisco widzi potencjał w tym sektorze - zdaniem jej przedstawicieli - rozwijanie usług dopasowanych do specyfiki konkretnych branż, pozwoli jej na utrzymanie kluczowej pozycji w coraz bardziej "usieciowionym" świecie technologii.