Środowy Przegląd Prasy

Niemcy dają nadzieję Nokii… Filmy oglądamy na tabletach i konsolach… Tam teleinformatyka napędza biznes najmocniej… Firmy polubiły chmurę… Amerykański regulator zrewiduje orzeczenie w sporze Samsunga z Apple… Komputery, które potrafią rozpoznawać emocje… Kolejka firm do szybkiego Internetu…

COMPUTERWORLD

HP kupił spółkę, która fałszowała dokumenty księgowe! Czy zakup Autonomy zaszkodzi pozycji rynkowej HP?

Czwarty kwartał ostatniego roku finansowego koncern HP zakończył stratą na poziomie niemal 7 mld USD. Winne mają być nieprawidłowości i oszustwa księgowe wykryte w nabytej rok temu firmie Autonomy. Spółka, której rozwiązania miały ożywić ofertę HP w segmencie oprogramowania dla biznesu okazuje się coraz cięższą kulą u nogi.

RZECZPOSPOLITA

Filmy oglądamy na tabletach i konsolach

Z najnowszych badań wynika, że na mobilnych urządzeniach w coraz większym stopniu oglądane są prosto z Internetu długie formy wideo. Widzowie przesiadają się z przed telewizora m.in. przed tablety i konsole do gier.

Tam teleinformatyka napędza biznes najmocniej

Które miasta świata najlepiej wykorzystują technologie teleinformatyczne w biznesie? Zobacz ranking Networked Society City Index.

Firmy polubiły chmurę

Brak regulacji prawnych hamuje popyt na nowe usługi IT.

GAZETA PRAWNA

Amerykański regulator zrewiduje orzeczenie w sporze Samsunga z Apple

Samsung Electronics, największy na świecie producent smartfonów, otrzyma jeszcze jedną szansę, aby przekonać amerykańskiego regulatora, że wytwarzane przez koncern Apple telefony iPhone i tablety iPad naruszyły jego patenty.

Komputery, które potrafią rozpoznawać emocje

Naukowcy nauczyli komputer rozpoznawać emocje, jakie wywołuje sztuka abstrakcyjna. Dzięki temu programy komputerowe będą mogły tworzyć dzieła oddziałujące na ludzki nastrój w bardzo określony sposób - mówiono na konferencji ACM Multimedia w Nara w Japonii.

PULS BIZNESU

Kolejka firm do szybkiego Internetu

Budowa szybkiego Internetu w Polsce wkracza w kluczową fazę. Marszałkowie województw po kolei rozpisują przetargi na wykonawców szerokopasmowych sieci szkieletowych.

Niemcy dają nadzieję Nokii

Mało kto w branży potrzebuje dobrych wyników tak bardzo jak Nokia. Pozytywne doniesienia dopłynęły z Niemiec.

NETWORLD

Cisco przejmuje specjalistów od chmurowego zarządzania sieciami

Koncern Cisco poinformował o planach przejęcia firmy Meraki, specjalizującej się w rozwiązaniach do zarządzania z poziomu chmury bezprzewodowymi sieciami, sprzętem zabezpieczającym oraz urządzeniami mobilnymi. Transakcja szacowana jest na 1,2 mld USD.