Środowy Przegląd Prasy

Multimedia Polska kupi Transmitel… AOL lepiej od oczekiwań… TVN sfinalizował sprzedaż Onetu… Midas chce pożyczyć od banków i inwestorów 764 mln zł… Sferia nie zbuduje własnych wież… Facebook i Twitter starają się pozyskać dochody z kampanii politycznych… Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą inwestycje telekomunikacyjne… Smartfony i tablety rosną jak na drożdżach… Nowy gracz na rynku smartfonów. Chce zdobyć kilkanaście procent rynku… Apple rozważa zmianę procesorów… Artyści promują się na stronie piratów…

COMPUTERWORLD

Grupa Asseco na 7. miejscu wśród największych twórców oprogramowania w Europie

Przychody Asseco ze sprzedaży oprogramowania własnego i usług wyniosły 866 mln euro, co dało firmie miejsce w pierwszej 10-tce. W pierwszej 100. rankingu Truffle znalazła się jeszcze tylko jedna firma z Polski - Comarch na miejscu 50 z przychodami na poziomie 139 mln euro.

RZECZPOSPOLITA

AOL lepiej od oczekiwań

Przychody internetowej firmy w III kwartale utrzymały się na poziomie z ubiegłego roku, podczas gdy analitycy spodziewali się spadku. Wyższy od ich oczekiwań był także zysk.

TVN sfinalizował sprzedaż Onetu

Telewizyjna grupa sfinalizowała sprzedaż portalu Onet.pl niemieckiemu koncernowi medialnemu Ringier Axel Springer.

Midas chce pożyczyć od banków i inwestorów 764 mln zł

764 mln zł pożyczy od banków i inwestorów Midas, aby sfinansować dwie - II i III - fazy budowy sieci szybkiego mobilnego Internetu.

Po chleb i mleko do sieci

E-zakupy spożywcze w tym roku będą warte już 450 mln zł. To jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku.

Sferia nie zbuduje własnych wież

Niewielka Sferia przedstawiła zarys planów związanych z przetargiem na częstotliwości LTE.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/756488,949150-Sferia-nie-chce-budowac-wlasnej-infrastruktury.html

Facebook i Twitter starają się pozyskać dochody z kampanii politycznych

Media społecznościowe próbują rozwijać się w branży reklam wyborczych, namawiając komitety wyborcze i grupy interesu do przekazania im części z miliardów wydawanych na kampanie.

GAZETA PRAWNA

Siudaj: Wolę fachowca od Apple’a

Jeszcze do niedawna w całym kraju rozlegało się wołanie o polską Nokię. Ostatnio z powodu kłopotów fińskiego giganta ten przykład już nie pada, ale postulaty, że nasz kraj potrzebuje firmy brylującej w nowych technologiach, są wciąż aktualne. A mnie bardziej niż polska Nokia przydałaby się firma "Polski Dobry Mechanik".

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą inwestycje telekomunikacyjne

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, która ma ułatwić realizację inwestycji związanych z budową infrastruktury telekomunikacyjnej.

WYBORCZA.BIZ

Smartfony i tablety rosną jak na drożdżach

W ciągu całego 2012 roku liczba sprzedanych smartfonów i tabletów sięgnie 821 mln, a w roku następnym przekroczy miliard - szacuje firma analityczna Gartner. W ciągu czterech lat potroi się liczba tabletów kupowanych dla pracowników przez firmy i korporacje.

Nowy gracz na rynku smartfonów. Chce zdobyć kilkanaście procent rynku

Dwie karty SIM w jednym aparacie, duży zestaw preinstalowanych aplikacji i wytrzymała, trzymająca kilka dni bateria - tym chce się wyróżnić spółka Asbis, która debiutuje na rynku smartfonów swoją marką Prestigio. Plany ma ambitne. - W przyszłym roku chcemy mieć kilkanaście procent rynku smartfonów w Polsce, a do końca tego roku sprzedać kilkadziesiąt tysięcy telefonów - deklaruje Marcin Harasin, country manager Asbis Polska.

PULS BIZNESU

Apple rozważa zmianę procesorów

Największa spółka technologiczna świata rozważa rezygnację z procesorów marki Intel w komputerach Mac.

Artyści promują się na stronie piratów

Niezależni artyści chętnie promują się na słynnej stronie internetowej The Pirate Bay.

Multimedia Polska kupi Transmitel

Multimedia Polska podpisała umowę kupna spółki Transmitel Rzeszów, operatora telekomunikacyjnego dostarczającego internet, telefon oraz telewizję na terenie Rzeszowa, Sanoka, Kolbuszowej, Kańczugi i Gorzyc.

NETWORLD

Wyciek kodu VMware ESX - firma zaleca aktualizację oprogramowania

Firma VMware poinformowała klientów, że w Internecie udostępniono kolejną partię kodu źródłowego jej produktów - tym razem chodzi o kod rozwiązań hiperwizora ESX. Dane te zostały w niejasnych okolicznościach przejęte przez przestępców, którzy co pewien czas udostępniają kolejne ich "porcje" online.