Środowy Przegląd Prasy

Facebook chwali się wynikami… Apple zaprezentował oczekiwanego iPada mini… Play rośnie, odbierając klientów konkurentom. I wcale nie narzeka na słaby rynek… Najłatwiej o zatrudnienie w IT i telekomunikacji… WZA Asseco Poland poszerzyło nadzór… Tanie dekodery z Chin do odbioru telewizji cyfrowej zalewają Polskę. Wkrótce będą bezużyteczne… Atak na polskich użytkowników Facebooka…

COMPUTERWORLD

EMC i NCSA udostępniają bezpłatny internetowy kalkulator zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego

Online Identity Risk Calculator to bezpłatne interaktywne narzędzie pozwalające ocenić stopień potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego. Kalkulator jest dostępny za pośrednictwem serwisu Facebook oraz przez mobilną przeglądarkę internetową i określa indywidualny wskaźnik narażenia na zagrożenia, jednocześnie promując świadomość bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialności za dane osobowe.

***reklama***

Warsztat: Kontrola GIODO - jak się do niej dobrze przygotować?

Już 27 listopada w Warszawie odbędzie się warsztat poświęcony kontrolom przeprowadzanym przez GIODO, dotyczącym zgodności przetwarzania danych z przepisami o ochronie danych osobowych. W trakcie warsztatów omówione zostaną przesłanki wszczęcia kontroli oraz możliwe scenariusze jej przebiegu. Ponadto w ramach warsztatów zaprezentowane zostaną praktyczne sposoby sprawdzania, czy dane osobowe przetwarzane są w sposób zgodny z prawem.

RZECZPOSPOLITA

Facebook chwali się wynikami

Największy na świecie portal społecznościowy zaliczył udany kwartał. Jego przychody wzrosły o 32 proc. przekraczając oczekiwania rynkowe.

Apple zaprezentował oczekiwanego iPada mini

Wczoraj wieczorem koncern z Cupertino pokazał wreszcie tańszą wersję swojego kultowego tabletu. Jest też iPad czwartej generacji.

Najłatwiej o zatrudnienie w IT i telekomunikacji

Mimo spowolnienia są firmy i branże, które przyjmują pracowników i umacniają się na rynku.

GAZETA PRAWNA

Tanie dekodery z Chin do odbioru telewizji cyfrowej zalewają Polskę. Wkrótce będą bezużyteczne

Na Allegro.pl oferowany jest sprzęt elektroniczny reklamowany jako idealny do odbioru sygnału cyfrowego. W rzeczywistości nie spełnia on niezbędnych wymagań technicznych.

Play rośnie, odbierając klientów konkurentom. I wcale nie narzeka na słaby rynek

Czwarta co do wielkości sieć komórkowa na polskim rynku, której reklamową twarzą jest Kuba Wojewódzki, wciąż przejmuje klientów od konkurencji i to pomimo spowalniającego rynku. Operator może zakończyć ten rok z liczbą 8,8 - 9 mln klientów, osiągając przychody w wysokości 3,3 mld zł - można szacować na podstawie wypowiedzi prezesa spółki Jorgena Bang-Jensena.

PULS BIZNESU

Atak na polskich użytkowników Facebooka

Firma Kaspersky Lab Polska ostrzega przed nową falą ataku spamowego na polskich użytkowników Facebooka. Na jakie e-maile uważać?

WZA Asseco Poland poszerzyło nadzór

WZA Asseco Poland zdecydowało o poszerzeniu składu rady nadzorczej spółki z 5 do 6 członków. Do składu powołano dwóch przedstawicieli funduszy.

NETWORLD

Nowa technologia RSA ochrony danych uwierzytelniających

RSA (dział zabezpieczeń firmy EMC) zaprezentował nową technologię ochrony haseł oraz innych danych uwierzytelniających i informacji poufnych przechowywanych w bazach danych. RSA Distributed Credential Protection jest rezultatem prac nad uwierzytelnianiem kryptograficznym z podziałem wartości (Split Value Cryptographic Authentication).