Środowy Przegląd Prasy

Google zamyka kolejne usługi… W Niemczech właściciel komputera musi płacić abonament rtv… Mapy Nokii będą współpracować z oprogramowaniem biznesowym firmy Oracle… Aplikacja odnajdzie skradziony smartfon… Za mało dobrych szefów w call centers… W Ełku ruszy park technologiczny… Ponad 70 proc. e-maili to spam… Elektroniczny handel kryzysu się nie boi…

COMPUTERWORLD

Imigranci siłą napędową Doliny Krzemowej

Prawie połowa startupów technologicznych z Doliny Krzemowej to firmy założone przez imigrantów. Amerykański eksperci nawołują do liberalizacji amerykańskiego prawa imigracyjnego, która mogłaby przyciągnąć jeszcze liczniejszą rzeszę osób gotowych realizować innowacyjne pomysły biznesowe za Oceanem. Tym samym osłabieniu uległaby pozycja innych ośrodków inwestycji w nowe technologii. Nasiliłoby się też zjawisko drenażu mózgów w krajach rozwijających się, także w Polsce.

Opóźni się uruchomienie Centralnego Repozytorium Informacji Publicznych

Centralne Repozytorium Informacji Publicznych miało zostać uruchomione pod koniec września tego roku. Zgodnie z nowelizacją ustawy o dostępie do informacji publicznej miały się tam znaleźć informacje o szczególnym znaczeniu dla rozwoju innowacyjności i społeczeństwa informacyjnego. Dzisiaj Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformował o opóźnieniu uruchomienia systemu.

RZECZPOSPOLITA

Za mało dobrych szefów w call centers

W telefonicznych centrach usług trzeba poprawić jakość zarządzania, by ograniczyć wypalenie i rotację pracowników - apeluje UNI Global, związek zawodowy tego sektora.

W Ełku ruszy park technologiczny

W połowie października w Ełku rozpocznie działalność Park Naukowo-Technologiczny - poinformował prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Mapy: Nokia i Oracle razem

Mapy Nokii będą współpracować z oprogramowaniem biznesowym firmy Oracle. W przyszłości może to być ważne źródło przychodów fińskiej firmy.

GAZETA PRAWNA

Ponad 70 proc. e-maili to spam. 4,5 proc. zawiera szkodliwe załączniki

W czasie wakacji odsetek niechcianych wiadomości w ruchu pocztowym zmniejszył się, wzrósł jednak udział takich, które zawieraja szkodliwe załączniki - wynika z raportu Kaspersky Lab. Analitycy oceniają, że wrzesień był pod tym względem spokojniejszy.

Elektroniczny handel kryzysu się nie boi. Rośnie zatrudnienie

Żadna inna branża w Polsce nie rośnie w takim tempie jak e-commerce. Rok do roku rynek ten zwiększył się aż o jedną trzecią i w 2012 roku osiągnie wartość 24 miliardów złotych. Ale to dopiero początek dynamicznej ekspansji.

Google zamyka kolejne usługi

Google zamyka kolejne usługi w ramach tak zwanych "wiosennych porządków". Przez ostatni rok firma wycofała już prawie 60 produktów.

PULS BIZNESU

Niemcy: właściciel komputera musi płacić abonament rtv

Właściciel komputera z dostępem do internetu musi płacić abonament rtv, nawet jeśli nie ogląda telewizji i nie słucha radia - orzekł we wtorek niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny. Od 2013 roku abonament pobierany będzie od każdego gospodarstwa domowego.

Aplikacja odnajdzie skradziony smartfon

Aplikacja mobilna Kaspersky poprzez fotografowanie otaczających przedmiotów pomoże w odnalezieniu skradzionego bądź zgubionego smartfona.

Samsung skarży Apple

Ta historia wydaje się nie mieć końca. Tym razem Samsung oskarża Apple o łamanie prawa patentowego w rozwiązaniu użytym przez koncern z Cupertino, w które wyposażony został iPhone 5.

NETWORLD

Nowe centrum danych w Warszawie

Otwarte dzisiaj przez Linxdatacenter centrum danych, zajmuje 1 400 m2 powierzchni i spełnia kryteria TIER 3. Obiekt został wybrany na siedzibę główną LinxCloud - nowej usługi w portfolio firmy.