Środowy Przegląd Prasy

Nokia wprowadza dwa nowe modele telefonów Asha… Akcje Facebooka mocno w dół… Google znowu modny… Ludzie mediów i rozrywki wolą tablety… Mapy, słabość Apple… 10 największych reklamodawców na Facebooku… Megaupload wróci za kilka tygodni?...

COMPUTERWORLD

Polskie miasta będą integrować systemy informatyczne

Największe polskie miasta będą w najbliższych latach inwestować głównie w budowę i rozwój sieci światłowodowych. Poprawa infrastruktury ma umożliwić integrację miejskich systemów informatycznych. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez redakcję Computerworld.

1,5 miliona ludzi na świecie pada codziennie ofiarą cyberprzestępców [infografika]

Jak wynika z "Norton Cybercrime Report 2012" na świecie codziennie 1,5 miliona ludzi pada ofiarą cyberprzestępców. Generuje to koszty 110 mld dolarów rocznie. Eksperci podkreślają, że przestępcy internetowi wkraczają do sieci społecznościowych i urządzeń mobilnych, a internauci i użytkownicy nowoczesnych technologii wciąż nie zdają sobie sprawy z tempa rozwoju cyberprzestępczości.

RZECZPOSPOLITA

Mapy, słabość Apple

Zamiast dobrych map Google’a - własny system kiepskich map. To Apple oferuje użytkownikom iPhone’a 5.

Powoli doganiamy Europę

Dzięki wykorzystaniu pieniędzy unijnych za 3-4 lata Polska przesunie się w górę w rankingach innowacyjności - mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ludzie mediów i rozrywki wolą tablety

Zdaniem szefów firm z sektorów mediów i rozrywki dostęp do produkowanych przez nie treści będzie rósł najszybciej dzięki użytkownikom mobilnych urządzeń.

Google znowu modny

W poniedziałek akcje na giełdzie Google'a osiągnęły rekordowo wysoką cenę. Inwestorzy na Wall Street znów zainteresowali się olbrzymem internetowym, po rozczarowaniu młodszymi firmami z branży serwisów społecznościowych.

GAZETA PRAWNA

Nokia wprowadza dwa nowe modele telefonów Asha

Nokia wzbogaciła swoją linię telefonów Asha o dwa aparaty z ekranem dotykowym, żeby sprostać rosnącemu popytowi konsumentów w Azji i innych rejonach świata na gadżety, które posiadają cechy droższych smartfonów.

WYBORCZA.BIZ

Facebook jest nagi. Akcje mocno w dół

40 proc. straciły od majowego debiutu akcje Facebooka, z którego korzysta prawie 1 mld ludzi. I to w czasie, gdy inni technologiczni giganci zanotowali rekordowe wyceny.

Megaupload wróci za kilka tygodni?

Zamknięty w styczniu serwis przechowywania i wymiany plików Megaupload niedługo wróci - sugeruje na Twitterze jego twórca, niejaki Kim Dotcom. Może się to stać już za kilka tygodni.

PULS BIZNESU

10 największych reklamodawców na Facebooku

Facebook generuje kwartalnie około miliard dolarów przychodów reklamowych, ale zadziwiająco mało wiemy o tym, kim są jego najwięksi klienci.

NETWORLD

MS Exchange 2013 - Microsoft zdradza kilka nowości

W amerykańskim Orlando odbywa się w tym tygodniu konferencja Microsoft Exchange Conference (MEC), podczas której koncern skupia się przede wszystkim na przedstawianiu nowych funkcji serwera pocztowego MS Exchange 2013. Przedstawiciele firmy zapewniają, że nowa wersja umożliwi sprawniejsze wyszukiwanie i zarządzanie danymi oraz skuteczniejszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.