Środowy Przegląd Prasy

Nokia daje darmowy dostęp do usług muzycznych w USA… Samsung kontra Apple: Sądy na świecie mają w nosie amerykańskie ławy przysięgłych… Telewizja na Facebooku ma się dobrze… Berliński zjazd gadżeciarzy… Etaty zawieszone na chmurze…

COMPUTERWORLD

Spółka z Grupy Comarch zbuduje chmurę obliczeniową dla Ministerstwa Finansów

Należąca do Grupy Comarch spółka CA Consulting ma zbudować kompletne środowisko informatyczne dla radomskiego Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów. Środowisko ma zostać stworzone w oparciu o założenia prywatnej chmury obliczeniowej. Wartość kontraktu to niemal 60 mln zł.

Qumak-Sekom otwiera biuro w Gdańsku

Ekspansja na północ jest związana z z realizacją największego projektu w historii spółki - TRISTAR oraz planami zwiększenia obecności w tym regionie Polski. Kończą się także prace nad nową strategią firmy.

***reklama***

Warsztat: Zarządzanie zespołem kontroli jakości

Już 12 września w Warszawie odbędzie się warsztat "Zarządzanie zespołem kontroli jakości". Zostaną na nim zaprezentowane techniki skutecznego przeprowadzania kontroli jakości oprogramowania oraz metody skutecznego zarządzania zespołem specjalistów. To ciekawa propozycja w szczególności dla menadżerów IT, dla których poruszane zagadnienia stanowią kluczową umiejętność w działalności zawodowej.

***reklama***

GAZETA PRAWNA

Nokia daje darmowy dostęp do usług muzycznych w USA

Nokia, która chce wrócić ze swymi smartfonami na amerykański rynek, zapowiedziała, że udostępnia darmowe korzystanie z muzyki na terenie USA, ale tylko za pośrednictwem telefonów Lumia.

Samsung kontra Apple: Sądy na świecie mają w nosie amerykańskie ławy przysięgłych

Zwycięstwo koncernu Samsung Electronics nad Apple w procesie sądowym w Tokio dowodzi, że sędziowie na całym świecie nie będą automatycznie podążać za werdyktem amerykańskiej ławy przysięgłych z Kalifornii, w którym tydzień temu nakazano koreańskiej spółce wypłatę odszkodowania rzędu 1,05 mld dolarów.

WYBORCZA.BIZ

Telewizja na Facebooku ma się dobrze

Czy portale społecznościowe ratują telewizję przed upadkiem? Z jednej strony pozwalają nam uciec od reklam podczas przerwy w programie, ale z drugiej - dzięki nim nawet samotni nie oglądają telewizora w pojedynkę.

PULS BIZNESU

Etaty zawieszone na chmurze

Jak rosnąca popularność cloud computingu może wpłynąć na rynek pracy specjalistów IT?

Berliński zjazd gadżeciarzy

Tablety, smartfony i tzw. inteligentne telewizory zdominowały tegoroczne targi IFA.

NETWORLD

Wirenet - trojan atakuje użytowników Linuksa

Specjaliści z rosyjskiej firmy Dr Web poinformowali o wykryciu nowego konia trojańskiego, służącego do wykradania danych z zainfekowanego komputera. Co ciekawe, celem szkodnika o nazwie Wirenet są maszyny pracujące pod kontrolą systemów Linux oraz Mac OS X.