Środowy Przegląd Prasy

Zawieszono finansowanie z unijnych funduszy projektów informatycznych wartych w sumie 1,2 mld zł… Henryka Bochniarz członkiem rady nadzorczej Telekomunikacji Polskiej… Zynga szuka nowego FarmVille… Amerykanie kupili już 60 tys. kopii Wiedźmina 2 na konsolę Xbox360… Filmowa wypożyczalnia YouTube powiększy się o 600 tytułów… E-tablice ogłoszeń zaczynają ostrą rywalizację…

COMPUTERWORLD

Czy proces o Androida zmieni podejście do ochrony praw autorskich rozwiązań programistycznych?

Amerykański sąd ma zdecydować m.in. sposób wykorzystania technologii Java w środowisku Android firma Google narusza prawa własności intelektualnej Oracle. Proces ma trwać dwa miesiące. Wyrok w tej sprawie może stanowić punkt odniesienia dla sporów dotyczących m.in. praw autorskich do interfejsów programistycznych API.

Audytel: wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego w roku 2012 wyniesie 48,9 mld zł

Oznacza to wzrost o około 4,9% względem ubiegłych 12 miesięcy, kiedy wartość rynku sięgnęła 46,6 mld zł. Rok 2012, zdaniem ekspertów Audytela, będzie przełomowy dla polskiego rynku telekomunikacyjnego.

RZECZPOSPOLITA

Amerykanie kupili już 60 tys. kopii Wiedźmina 2 na konsolę Xbox360

Pozytywne opinie krytyków i wysokie miejsca w rankingach przekładają się pozytywnie na sprzedaż konsolowego Wiedźmina 2.

GAZETA PRAWNA

Bez dotacji. Na własne i unijne życzenie

Zawieszono finansowanie z unijnych funduszy projektów informatycznych wartych w sumie 1,2 mld zł. W dodatku Komisja Europejska obcina program dla producentów żywności, z którego tylko w 2011 roku dostaliśmy 200 mln euro.

Filmowa wypożyczalnia YouTube powiększy się o 600 tytułów

Metro-Goldwyn-Mayer to kolejna wytwórnia filmowa, która będzie oferowała obejrzenie swoich filmów w serwisie YouTube. Już wkrótce 600 tytułów trafi do wypożyczalni.

Henryka Bochniarz członkiem rady nadzorczej Telekomunikacji Polskiej

Akcjonariusze TP powołali Henrykę Bochniarz jako niezależnego członka rady nadzorczej.

WYBORCZA.BIZ

Władza przestraszyła się Orwella

Wszechobecne kamery naszpikowane mikrofonami i czujnikami ruchu - to INDECT, inteligentny system monitoringu przestrzeni i internetu. Może go używać władza albo prywatne firmy. Do czego?

PULS BIZNESU

Zynga szuka nowego FarmVille

Producent słynnych gier "FarmVille" i "CityVille" ma sporo gotówki i jest głodny przejęć.

E-tablice ogłoszeń zaczynają ostrą rywalizację

Do zakupów w sieci nie trzeba zachęcać. E-handlowcy próbują przekonać internautów, by tam również sprzedawali.

NETWORLD

Luk w serwisach internetowych coraz mniej, ale hakerzy coraz skuteczniejsi

Liczba poważnych błędów programistycznych znajdowanych w serwisach internetowych sukcesywnie spada - twierdzi Jeremiah Grossman, CTO firmy WhiteHat Security. Niestety, nie wpływa to znacząco na poprawę bezpieczeństwa serwisów, ponieważ ich właściciele nie wprowadzają na czas poprawek, a przestępcy stają się coraz bardziej skuteczni (m.in. dzięki zautomatyzowanym narzędziom do przeprowadzania ataków).