Środowy Przegląd Prasy

Google szpieguje użytkowników Microsoftu… Największa rosyjska wyszukiwarka Yandex współpracuje z Twitterem… Technologie w cenie, ale bańka inwestycyjna na horyzoncie… Firmy adoptują innowacje, a nie je wymyślają… Przez społecznościówki stracili 13,9 mld USD… Święta odciągały internautów od komputera… Wiedźmin popularniejszy niż oczekiwano…

COMPUTERWORLD

Jak usprawnić data center

Wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową wymaga rozwoju centrów przetwarzania danych. Poprawę sprawności energetycznej można uzyskać przez lepsze wykorzystanie istniejących rozwiązań.

Analizy biznesowe zbyt rzadko przekładają się na wiążące decyzje

Z badania przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych wynika, że tylko nieliczne firmy w praktyce wykorzystują posiadane narzędzia analityczne w procesach decyzyjnych. W wielu firmach rozwiązania Business Intelligence nadal pełnią rolę drugorzędnych narzędzi, informacje są przetwarzane w sposób ręczny, zaś wyniki analiz biznesowych rzadko przekładają się na wiążące decyzje.

Raport Smart Devices: rynek tabletów i smartphone'ów będzie dynamicznie rósł

Amerykański rynek tabletów zwiększy się w ciągu najbliższych dwóch lat z 50 do 90 milionów. W 2014 roku, co trzeci amerykański internauta będzie korzystał z tabletu - wynika z raportu "Smart Devices: Evolution and Convergence".

RZECZPOSPOLITA

Firmy adoptują innowacje, a nie je wymyślają

Zakup nowoczesnego sprzętu - to najczęstsza inwestycja polskich przedsiębiorstw. Nasze firmy wciąż są wtórnymi innowatorami.

Święta odciągały internautów od komputera

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku nieco mniej osób odwiedzało największe portale społecznościowe i gros największych portali ogólnotematycznych.

Wiedźmin popularniejszy niż oczekiwano

Klienci kupili w zeszłym roku 1,1 mln kopii gry "Wiedźmin 2" i 0,4 mln egzemplarzy "Wiedźmina", wynika z danych opublikowanych we wtorek przez CD Projekt Red.

GAZETA PRAWNA

Największa rosyjska wyszukiwarka Yandex współpracuje z Twitterem

Czołowa rosyjska wyszukiwarka internetowa Yandex poinformowała we wtorek o nawiązaniu współpracy z Twitterem, zapewniającej jej dostęp do wszystkich publicznych tweetów (mikroblogów) na tym portalu społecznościowym.

Technologie w cenie, ale bańka inwestycyjna na horyzoncie

W styczniu NASDAQ-100, amerykański indeks grupujący niefinansowe spółki działające w sektorze nowych technologii, poszedł w górę o 6,2 proc., podczas gdy indeks największych amerykańskich firm S&P500 urósł o 4,3 proc. Różnica ta w lutym nie zmalała.

PULS BIZNESU

Przez społecznościówki stracili 13,9 mld USD

Dostawcy usług telekomunikacyjnych na świecie w 2011 r. stracili 13,9 mld USD, po tym jak użytkownicy urządzeń mobilnych coraz częściej korzystają z komunikatorów internetowych m.in. z Facebooka, Whatsapp, czy Blackberry Messenger.

Google szpieguje użytkowników Microsoftu

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali o nielegalnym działaniu Google, które w sekrecie śledziło zachowanie użytkowników przeglądarek internetowych Microsoft Explorer.

NETWORLD

Oxycom: pakiet aplikacji w chmurze dla branży budowlanej

Oxycom rozszerzył swoją ofertę o zestaw aplikacji przeznaczony dla branży budowlanej. Pakiet oferowany jest w modelu SaaS i opłacany w formie abonamentu, zaś dla rzadziej używanych aplikacji może być rozliczany godzinowo.

Grupa Anonymous planuje atak DDoS na główne serwery DNS?

The Anonymous - nieformalna grupa hakerska - zamierza przeprowadzić skoordynowany atak na główne serwery DNS. Zdaniem specjalistów nawet jeśli operacja Global Blackout dojdzie do skutku, wątpliwe jest by zdołała ona realnie zagrozić globalnej sieci.