Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Big Data oznacza nowe miejsca pracy na rynku IT… SMS-y mają się dobrze… Koniec złośliwych komentarzy w sieci… Jak Microsoft współpracuje z wywiadem USA… Wzrosła liczba internautów w Polsce… Hulu już nie na sprzedaż… Naprawili mu komputer tak, że jest jeszcze bardziej zepsuty. Gdzie?...

COMPUTERWORLD

Big Data oznacza nowe miejsca pracy na rynku IT

Zapotrzebowanie na specjalistów od Big Data w Stanach Zjednoczonych szybko rośnie. Firma Dice podała, że w porównaniu z ubiegłym rokiem zanotowała 143% wzrost liczby zgłoszonych przez pracodawców ofert pracy związanych z Big Data. Dice posiada w bazie ponad 80 000 ogłoszeń z rynku IT.

RZECZPOSPOLITA

Hulu już nie na sprzedaż

Nie będzie emocjonującego przejęcia w USA. Właściciele amerykańskiego portalu z wideo w sieci porozumieli co do strategii rozwijania portalu i jednak nie chcą go sprzedać.

Wzrosła liczba internautów w Polsce

Jeszcze pod koniec I kwartału NetTrack mówił o 17,3 mln internautów, dziś mamy ich prawie 18 mln. Więcej mamy internautów mobilnych.

Jak Microsoft współpracuje z wywiadem USA

Amerykański wywiad ma ułatwiony dostęp do programów Microsoftu: Outlook, SkyDrive i Skype. Szpiegowanych jest kilkaset milionów osób.

WYBORCZA.BIZ

Naprawili mu komputer tak, że jest jeszcze bardziej zepsuty. Gdzie?

Wydaj 3799 zł. Kup sobie tablet z podłączaną klawiaturą. Dowiedz się po kilku miesiącach, że jedno i drugie było bublem.

PULS BIZNESU

Koniec złośliwych komentarzy w sieci

Klinika Reputacji będzie ratować dobre imię przedsiębiorców zszargane przez złośliwych albo podstawionych przez konkurencję internautów.

SMS-y mają się dobrze

Statystyczny Polak wysłał w 2012 roku 1381 SMS-ów.