Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Foxconn stworzył smartwatcha kompatybilnego z iPhonem… Zmiana w czołówce największych witryn internetowych… Roaming w Europie będzie coraz tańszy… Blackberry coraz slabszy: Notuje straty, akcje w dół… Naukowcy osiągnęli rekord w szybkości Internetu… Prywatność użytkowników iPhone'ów jest chroniona nieskutecznie… Google pracuje nad konsolą wideo… Host Chat nowym narzędziem na Facebooku?...

COMPUTERWORLD

Gdańsk wdraża narzędzie analityczne i usprawnia komunikację z mieszkańcami

Urząd Miejski w Gdańsku zamierza wdrożyć najnowsze oprogramowanie analityczne SPSS firmy IBM. Dzięki temu rozwiązaniu obywatele mają zostać wyposażeni w platformę do wpływania na pozytywne zmiany w mieście i regionie, przez dzielenie się swoimi opiniami na temat poziomu obsługi w urzędach, usług komunalnych, komunikacji miejskiej. W oparciu o opinie obywateli, pracownicy urzędu miejskiego będą mogli lepiej zrozumieć potrzeby mieszkańców i skuteczniej wychodzić im na przeciw.

RZECZPOSPOLITA

Zmiana w czołówce największych witryn internetowych

Na drugiego największego gracza na rynku wyrosła Grupa Allegro, która zdetronizowała Facebooka. Zyskała też w rankingu Grupa Onet, która wyprzedziła YouTube.

Roaming w Europie będzie coraz tańszy

Od 1 lipca spadają opłaty za korzystanie z komórek za granicą 
w UE. Największe korzyści będzie widać w rachunkach za przesył danych.

GAZETA PRAWNA

Blackberry coraz slabszy: Notuje straty, akcje w dół

Kolejne straty finansowe znanego producenta telefonów komórkowych, kanadyjskiego Blackberry. Po ogłoszeniu wyników finansowych ceny akcji firmy gwałtownie spadły.

Naukowcy osiągnęli rekord w szybkości Internetu

Naukowcy osiągnęli zawrotną prędkość transmisji internetowych danych. Umożliwiła to nowa technologia, dzięki której cząstki światła poruszają się ruchem spiralnym. Publikację zamieszcza prestiżowy tygodnik "Science".

WYBORCZA.BIZ

Prywatność użytkowników iPhone'ów jest chroniona nieskutecznie

Od 2011 roku aplikacje na telefony iPhone, dopuszczane do użytku przez Apple, nie mogą rejestrować unikalnego numeru urządzenia użytkownika. Mimo to ponad 40 proc. z nich nie spełnia tego zalecenia.

PULS BIZNESU

Google pracuje nad konsolą wideo

Twórcy najpopularniejszej przeglądarki internetowej prowadzą prace nad konsolą wideo opartą o system operacyjny Android - informuje The Wall Street Journal.

Host Chat nowym narzędziem na Facebooku?

Facebook testuje chatroomy. Na razie cichaczem, ale w razie sukcesu, rozwiązanie na dobre zadomowi się na największej sieciowej platformie społecznościowej - informuje TechCrunch.

Foxconn stworzył smartwatcha kompatybilnego z iPhonem

Hon Hai Precision Industry, czyli tajwański Foxconn, największy dostawca podzespołów do urządzeń Apple’a i Samsunga, skonstruował inteligentny zegarek kompatybilny z iPhonem - informuje portal Watch China Times.