Poniedziałkowy Przegląd Prasy

CERT: cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują manipulację… Lawina danych w polskich firmach… Opole buduje Park Naukowo-Technologiczny… Jak bezpieczne są karty zbliżeniowe?... Legnica buduje system zarządzania ruchem… MCI Management wzmacnia kadrę zarządzającą… Inteligentne domy sterowane iPadem: Orange chce powalczyć o ten rynek… Windows 8.1 - czy Microsoft uczy się na swoich błędach?... Stany Zjednoczone przeciw Apple Inc. Precedensowa sprawa trafi do sądu… Magdalena Gaj: Nie musi być taniej, musi być lepiej… Smartfon na celowniku… Belgia: hakerzy włamali się do skrzynki mailowej premiera… Neumann: jeszcze w tym roku testy e-recept…

COMPUTERWORLD

Miliard minut rocznie czekając na zgłoszenie się konsultanta

Centra obsługi klienta na całym świecie poszerzają wachlarz oferowanych kanałów kontaktu, wykorzystując już nie tylko telefon i e-mail, ale także media społecznościowe czy aplikacje mobilne. Według międzynarodowego badania Global Contact Center Benchmarking ponad 80 proc. organizacji deklaruje, że ich celem jest dostarczanie obsługi klienta na najwyższym poziomie. Jednocześnie jednak, podążając za nowinkami zapominają często o... jakości dostarczanych usług. Jak wylicza brytyjski portal Express, tamtejsi konsumenci poświęcają ok. miliarda minut rocznie na oczekiwanie na telefoniczne połączenie z konsultantem.

RZECZPOSPOLITA

Lawina danych w polskich firmach

Mnożą się informacje przesyłane ze smartfonów, kamer, czujników i innych inteligentnych urządzeń pomiarowych. Czy poradzą sobie z tym działy IT polskich firm?

Opole buduje Park Naukowo-Technologiczny

Opole rozpoczyna budowę Parku Naukowo-Technologicznego. Już zgłaszają się firmy, które chcą wynajmować powierzchnię, by w parku prowadzić swoje badania w kilku branżach przemysłu; na pewno będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny.

Jak bezpieczne są karty zbliżeniowe?

Złodzieje odkryli niebezpieczną lukę w systemie zabezpieczeń kart zbliżeniowych. Za pomocą smartfona ze specjalną aplikacją są w stanie zdobyć niezbędne dane potrzebne do opróżnienia konta właściciela karty. Brytyjskie media alarmują, że w ten sposób można zostać okradzionym w komunikacji miejskiej.

Legnica buduje system zarządzania ruchem

Ponad 21 milionów złotych kosztować będzie budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w Legnicy (Dolnośląskie). 85 proc. tej kwoty władze miasta pozyskały z funduszy UE - poinformował rzecznik prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak.

GAZETA PRAWNA

MCI Management wzmacnia kadrę zarządzającą

Grupa MCI Management, wiodący podmiot PE/ VC w Europie Centralnej i Wschodniej, kontynuuje rozwijanie wewnętrznych kompetencji w obszarze realizacji inwestycji private equity. W maju zatrudniła dwóch doświadczonych menedżerów, którzy rozwijać będą projekty internetowe funduszu.

Witamy w cyfrowym świecie: czy to koniec tradycyjnej dystrybucji multimediów?

Jeszcze kilka lat temu eksperci zastanawiali się, czy i kiedy cyfrowe treści zrzucą z piedestału tradycyjną dystrybucję multimediów. Dziś, aktualny pozostaje tylko drugi element tego pytania. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że przyszłość należy do "cyfry", a dni "pudełek" są już właściwie policzone.

Inteligentne domy sterowane iPadem: Orange chce powalczyć o ten rynek

Dom sterowany iPadem czy smartfonem? To już nie daleka przyszłość, ale całkiem konkretne produkty, sprzedawane w systemach tzw. inteligentnych domów. Okazuje się, że ceny są wysokie, ale przy inwestycji w system już podczas budowy domu, wcale nie poza zasięgiem.

Windows 8.1 - czy Microsoft uczy się na swoich błędach?

Od rynkowej premiery Windowsa 8 minęło zaledwie 7miesięcy. Tymczasem już za kilka tygodni Microsoft zaprezentuje świata uaktualnioną wersję swojego nowego systemu, oznaczoną numerkiem 8.1. Czego możemy spodziewać się po odświeżonej "Ósemce"? Przede wszystkim poprawy kilku błędów i niedociągnięć, które skutecznie zniechęcały nas od migracji na nowy system operacyjny Microsoftu.

WYBORCZA.BIZ

Stany Zjednoczone przeciw Apple Inc. Precedensowa sprawa trafi do sądu

Amerykański Departament Sprawiedliwości pozywa producenta iPadów i iPhone'ów. Zarzuca mu zmowę cenową z wydawcami książek, której celem było podniesienie cen ebooków.

Magdalena Gaj: Nie musi być taniej, musi być lepiej

Kłopoty z zasięgiem? Przerywane połączenia? Wolny internet? Wszystko to zmieni precyzyjny pomiar jakości usług, który chcemy pilnie wdrożyć - zapewnia Magdalena Gaj, prezeska Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

PULS BIZNESU

Smartfon na celowniku

Cyberprzestępcy przerzucili się z komputerów PC na urządzenia mobilne.

Belgia: hakerzy włamali się do skrzynki mailowej premiera

Hakerzy przesłali do gazety "De Morgen" maile wykradzione z prywatnej skrzynki premiera Belgii Elio Di Rupo - poinformował w piątek ten flamandzkojęzyczny dziennik. Redakcja "De Morgen" nie opublikowała uzyskanych od hakerów wiadomości.

Neumann: jeszcze w tym roku testy e-recept

Jeszcze w tym roku rozpoczną się testy e-recept. Od przyszłego roku NFZ będzie wydawał karty pacjenta i specjalisty medycznego - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

CERT: cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują manipulację

Cyberprzestępcy coraz częściej atakując użytkowników banków internetowych oprócz instalacji złośliwego oprogramowania, stosują tzw. inżynierię społeczną, czyli manipulują użytkownikiem podszywając się pod bank - powiedział Piotr Kijewski, kierownik CERT Polska.