Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Francuska minister ostro krytykuje Apple… Blisko 50 proc. zwrotów BlackBerry 10… Google Glass w testach już w kwietniu… Po co płacić abonament RTV? Wymień telewizor na laptopa lub tablet… Maszyny zabierają nam etaty? Praca umiera, w przyszłości będzie przywilejem… Insiderzy z IT wyprzedają akcje… Apple i Samsung raczej nie mają tutaj szans… Bliźniacy Winklevoss magnatami rynku bitcoina…

COMPUTERWOLRD

Ranking najbardziej szanowanych firm na świecie - Google w pierwszej piątce, Lenovo na końcu

Reputatnion Institute zaprezentowało tegoroczny raport "100 najbardziej szanowanych firm na świecie". Na podium BMW, Walt Disney Company i Rolex. A jak wypadły w zestawieniu firmy z branży technologicznej? W pierwszej piątce znalazła się firma Google, Apple spadło z miejsca 5. na 12., a ranking zamyka Lenovo.

RZECZPOSPOLITA

Ostra gra o przyszłość

Nietuzinkowa reakcja BlackBerry na notę analityka pokazuje, jak bardzo napięta jest atmosfera wokół walki o udziały w rynku smartfonów.

Google Glass w testach już w kwietniu

Futurystyczne okulary Google'a będą wkrótce testowane przez wybraną grupę osób. Microsoft tworzy konkurencyjne rozwiązanie.

GAZETA PRAWNA

Po co płacić abonament RTV? Wymień telewizor na laptopa lub tablet

Z punktu widzenia obecnej sytuacji prawnej, posiadanie w domu telewizora i jednocześnie nie opłacania abonamentu RTV jest najgorszym możliwym rozwiązaniem. Czy warto czekać na pracownika Poczty Polskiej i dosyć sporą karę pieniężną? Można temu zapobiec.

WYBORCZA.BIZ

Maszyny zabierają nam etaty? Praca umiera, w przyszłości będzie przywilejem

Jesteś kierowcą, fakturzystką, księgowym lub technikiem pracującym w fabryce? To jesteś w podobnej sytuacji, jak robotnicy z angielskich fabryk z czasów rewolucji przemysłowej. Postęp technologiczny może zlikwidować twój etat.

PULS BIZNESU

Insiderzy z IT wyprzedają akcje

Członkowie władz największych spółek IT sprzedawali ich akcje w rekordowym tempie w okresie ostatnich sześciu miesięcy. W tym samym czasie Nasdaq szedł mocno w górę, osiągając największą wartość od 12 lat.

Apple i Samsung raczej nie mają tutaj szans

Smartfony dwóch popularnych marek są atakowane na indyjskim rynku przez agresywnych lokalnych konkurentów.

Bliźniacy Winklevoss magnatami rynku bitcoina

Bracia Cameron i Tyler Winklevoss, którzy wcześniej napsuli sporo krwi twórcy Facebooka, teraz robią coś innego: są potentatami runku elektronicznej waluty.

Francuska minister ostro krytykuje Apple

Fleur Pellerin, minister cyfrowej gospodarki Francji, otwarcie skrytykowała koncern z Cupertino za usunięcie ze wirtualnego sklepu Apple'a francuskiej aplikacji AppGratis - informuje portal All Things D.

Blisko 50 proc. zwrotów BlackBerry 10

BlackBerry nie wiedzie się na amerykańskim rynku. Po kilku tygodniach od debiutu smartfona Z10 aż 50 proc. osób, które zdecydowały się na zakup urządzenia zwróciło je po wypróbowaniu - informuje The Wall Street Journal.