Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nokia celuje w BlackBerry… Bez ograniczeń z telefonów stacjonarnych… Duża transakcja Facebooka i Microsoftu… Polacy wolą pliki od abonamentu… Można chłodniej spojrzeć na telekomy… Groupon zmienia szefa… Wielka fala zwolnień w Orange. Pracę straci nawet 5 tysięcy osób… iPady najtrudniejsze w naprawie… Technologia goal-line także dla kibiców… Nokia celuje w BlackBerry…

COMPUTERWORLD

Redakcja Computerworld zaprasza na CeBIT!

Już w poniedziałek 4 marca rozpoczyna się tegoroczna edycja największych targów branży ICT w Europie. CeBIT to jedyna tego typu okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami teleinformatycznymi. Tegoroczna impreza jest wyjątkowa także przez wzgląd na strategiczne zaangażowanie Polski.

RZECZPOSPOLITA

Bez ograniczeń z telefonów stacjonarnych

Telekomy stacjonarne w Polsce, śladem sieci komórkowych, wprowadziły taryfy z nielimitowanymi rozmowami obejmującymi numery komórkowe i część międzynarodowych.

Duża transakcja Facebooka i Microsoftu

Facebook odkupił od Microsoftu narzędzie reklamowe. Rozwiązanie o nazwie Atlas Advertiser Suite ma pomóc portalowi zwiększyć przychody z reklam.

Polacy wolą pliki od abonamentu

Internauci w naszym kraju słuchają muzyki w sieci. Niechętnie jednak za nią płacą. A jeśli już, to wolą kupić plik niż subskrypcję w muzycznym portalu.

Można chłodniej spojrzeć na telekomy

Mocno zakotłowało się w ostatnich 
tygodniach wokół dwóch największych 
spółek telekomunikacyjnych notowanych 
na warszawskiej giełdzie.

Groupon zmienia szefa

Podupadający gigant zakupów grupowych szuka drogi wyjścia z kryzysu.

GAZETA PRAWNA

Wielka fala zwolnień w Orange. Pracę straci nawet 5 tysięcy osób

Jak donosi Puls Biznes tegoroczne zwolnienia w Orange to tylko początek. Docelowo polski telekom zwolni nawet 5 tysięcy osób.

PULS BIZNESU

iPady najtrudniejsze w naprawie

Najłatwiejszym w naprawie tabletem obecnym na rynku jest Dell XPS. Na przeciwnym biegunie znalazł się Microsoft Surface Pro i całe rodzina iPadów.

O co chodzi w sporze o wyszukiwarki

Wycofanie przez ministra cyfryzacji propozycji dotyczącej wyszukiwarek internetowych nie zakończyło sporu o nowelę ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Technologia goal-line także dla kibiców

Decyzja pozwalająca ocenić, dzięki technologii "goal-line", czy padła bramka, może być wyświetlana na telebimach oraz na ekranach telewizorów - powiedział prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Sepp Blatter. "To nie sekret" - powiedział Szwajcar.

Nokia celuje w BlackBerry

Nokia ciągle nie potrafi odrobić straty do liderów na rynku smartfonów, czyli koncernów Apple i Samsung. Obiera więc kurs na pole słabszego rywala.

Brand24 monitoruje za wielką wodą

Start-up błyszczy w portfelu giełdowego CAM Media. Rusza na podbój USA, Indonezji i Niemiec.