Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Komputronik idzie śladem Apple’a i Sony… Polkomtel nadal z najwyższymi zyskami… Microsoft ogłasza przyspieszenie… Deutsche Telekom zainwestuje w Krakowie… Polacy podwyższają komórkowe statystyki… Na ekranie smartfonu można zarządzać domowym budżetem… Ponad 20 mld USD e-sprzedaży w miesiąc…

COMPUTERWORLD

Internauci płacą nawet 5 mln dolarów rocznie okupu cybergangom

Firma Symantec, producent oprogramowania Norton, zaobserwowała w ostatnich dwóch latach wzrost liczby profesjonalnych cybergangów używających ransomware, oprogramowania blokującego komputery i żądania okupu za jego odblokowanie.Szacuje się, że od ofiar wyłudzanych jest około 5 mln dolarów rocznie.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel nadal z najwyższymi zyskami

1,79 mld zł wyniosły w III kwartale przychody Polkomtelu, operatora sieci Plus, przejętego rok temu przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Microsoft ogłasza przyspieszenie

Sprzedaż smartfonów z systemem Windows Phone wzrosła czterokrotnie od ub. roku, a nowy Windows 8 rozszedł się w 40 mln sztuk.

Deutsche Telekom zainwestuje w Krakowie

Rozmowa z Claudią Nemat, członkiem zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialną za rynki Europy.

Polacy podwyższają komórkowe statystyki

Przodujemy pod względem sprzedaży smartfonów i kart SIM.

GAZETA PRAWNA

Na ekranie smartfonu można zarządzać domowym budżetem

Za kilka dni Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, uruchomi narzędzie do zarządzania domowym budżetem działające na telefonach komórkowych. Manager Finansów najpierw zostanie udostępniony klientom posiadającym iPhone’y, a w przyszłym roku będą mogli z niego korzystać także użytkownicy smartfonów z systemem Android.

PULS BIZNESU

USA: ponad 20 mld USD e-sprzedaży w miesiąc

Pierwsze 30 dni sezonu świątecznego wygenerowały 20,4 mld USD w handlu internetowym. Jest o 15 proc. wyższy niż rok wcześniej, wyliczyła firma comScore Inc.

Komputronik idzie śladem Apple’a i Sony

Firma handlująca sprzętem IT otworzy w największych miastach pokazowe salony. Chce wyciągnąć klientów z sieci.

NETWORLD

11 mln euro oszczędności dzięki Linuksowi i OpenOffice

Migracja systemów IT z Windows do systemu LiMux (autorskiej dystrybucji Linuksa) oraz innych rozwiązań open source pozwoliło władzom Monachium na zaoszczędzenie 11 mln euro. O tyle więcej miasto musiałoby wydać na zmodernizowanie swojej infrastruktury, gdyby zamiast na Linuksa zdecydowało się na migrację do nowszej wersji oprogramowania Microsoftu.