Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Intel podbija rynek mobilny… W T-Mobile komórką zapłacisz jeszcze w tym roku… Asseco SEE może wydać do 80 mln zł na przejęcie dwóch spółek z Turcji… Google będzie karał za piractwo… Powstanie internetowy sojusz?... Tablet Apple zdobył Chiny… E-bank lepszy niż kolejki przy okienku… Pośmiertny superpakiet socjalny w Google…

COMPUTERWORLD

Polskie ćwiczenia Cyber-Exe zgodne z unijną metodyką ćwiczeń w cyberprzestrzeni

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa sieci i Informacji ENISA wysoko oceniła założenia ćwiczeń Cyber-Exe Polska. ENISA zapowiada, że w ćwiczeniach przygotowywanych przez Computerworld we współpracy z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Fundacją Instytut Mikromakro weźmie udział jej przedstawiciel.

Allegro szuka 50 specjalistów IT

Grupa Allegro zatrudnia w Polsce ponad 500 specjalistów IT. W najbliższym czasie planuje zatrudnić kolejnych 50 programistów do pracy w Poznaniu, gdzie mieści się siedziba spółki, ale również w Warszawie, Toruniu i Wrocławiu.

RZECZPOSPOLITA

Intel podbija rynek mobilny

Lider sprzedaży procesorów do komputerów zasadza się na branżę smartfonów i tabletów.

Powstanie internetowy sojusz?

Spółki telekomunikacyjne Hawe, Alcatel-Lucent i TP Teltech mogą utworzyć wspólnie firmę, która będzie budować sieci internetowe we wschodniej Polsce.

GAZETA PRAWNA

E-bank lepszy niż kolejki przy okienku

Coraz rzadziej chodzimy do oddziałów. Formalności wolimy załatwiać przez internet albo telefon.

W T-Mobile komórką zapłacisz jeszcze w tym roku

Trzy banki wystąpiły do KNF o zgodę na stosowanie technologii płatności zbliżeniowej z użyciem smartfonów. System chcą wdrażać przy współpracy z MasterCard i T- Mobile.

Asseco SEE może wydać do 80 mln zł na przejęcie dwóch spółek z Turcji

Asseco South Eastern Europe (ASEE) może przeznaczyć do 80 mln zł na przejęcie dwóch tureckich spółek z branży IT, z którymi prowadzi zaawansowane negocjacje, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Jeleńskiego.

WYBORCZA.BIZ

Google będzie karał za piractwo. Ale nie YouTube'a

Amerykański koncern zamierza karać witryny internetowe - im więcej będzie na nie skarg, że zamieszczają nielegalnie materiały, tym trudniej będzie je znaleźć w wyszukiwarce. Ale ta zasada nie dotyczy największego na świecie serwisu z filmami wideo - YouTube'a.

PULS BIZNESU

Pośmiertny superpakiet socjalny w Google

Właściciel wyszukiwarki od lat słynie z dobrego traktowania pracowników. Oto kolejny dowód.

Tablet Apple zdobył Chiny

Tablet koncernu Apple zadebiutował w Państwie Środka we wrześniu 2010 r., a już posiada ponad 70 proc. rynku.

NETWORLD

Microsoft usunie kilkanaście błędów w swoim oprogramowaniu

Prócz aktualizacji Office czy Internet Explorera pojawią się też łaty dla serwerów Exchange i SQL. Jedna z dziewięciu aktualizacji zaplanowanych na najbliższy wtorek została oznaczona jako "krytyczna", zaś cztery sklasyfikowano jako "ważne".