Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Co wyrok w sporze Oracle i HP o Itanium oznacza dla branży IT?.. Kablówki chcą dalej rosnąć w Internecie... UKE chce wprowadzić tańsze rozmowy przez komórkę. Operatorzy protestują... Szybki internet budujemy za wolno. Jeszcze wolniej niż autostrady... Jak wykorzystać społeczności...

COMPUTERWORLD

Czy 300 mln USD zakończy trwający pięć lat spór Oracle i SAP?

Wiele wskazuje na to, że firmy Oracle i SAP zawarły porozumienie w sprawie trwającego od pięciu lat sporu dotyczącego działalności spółki zależnej niemieckiego koncernu. Z ujawnionej dokumentacji wynika, że SAP zapłaci firmie Oracle odszkodowanie w wysokości 306 mln USD niezależnie od wyroku sądu.

Co wyrok w sporze Oracle i HP o Itanium oznacza dla branży IT?

Zdaniem ekspertów wyrok nakazujący firmie Oracle niemal bezterminowo rozwijać oprogramowanie dla procesorów architektury Itanium może w zasadniczy sposób wpłynąć na praktyki w zakresie kształtowania długofalowej współpracy między dostawcami rozwiązań IT.

PARKIET

Kablówki chcą dalej rosnąć w Internecie

Zarząd Telekomunikacji Polskiej, największego dostawcy stacjonarnego Internetu, chce sprawić, że gigantowi zacznie przybywać abonentów Neostrady. Ale nie będzie to łatwe zadanie.

GAZETA PRAWNA

UKE chce wprowadzić tańsze rozmowy przez komórkę. Operatorzy protestują

Urząd Komunikacji Elektronicznej znowu zatrzęsie komórkowym rynkiem. Regulator zaproponował w piątek operatorom ścięcie od 65 proc. do 85 proc. stawek hurtowych, jakie płacą sobie nawzajem za połączenia, co ma wpływ na ceny płacone przez klientów.

Szybki internet budujemy za wolno. Jeszcze wolniej niż autostrady

66 kilometrów - tyle światłowodów ułożono w szesnastu województwach w ciągu ostatnich pięciu lat. Cele wyznaczono o wiele ambitniejsze.

RZECZPOSPOLITA

Jak wykorzystać społeczności

Firmowy profil w mediach społecznościowych wymaga posiadania strategii i biznesplanu.

NETWORLD

Firewall - nieuświadomione zagrożenia

Trudno sobie wyobrazić korzystanie z internetu bez zapory ogniowej. Każda osoba łącząca się z internetem świadomie lub nieświadomie korzysta z jej usług, a pomysł funkcjonowania bez takiej ochrony jest czystym szaleństwem.