Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rośnie rynek PC… Programista najlepszym, a drwal najgorszym zawodem w USA… Kiedy pęknie poziom tysiąca dolarów za akcję Apple?... Wielkie zmiany na Google+… Start-upy płyną do NK… Internet zamiast kolejnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej?... Google rozszczepia swoje akcje…

COMPUTERWORLD

Do fuzji szykuj się jak na wojnę

Konkurencja w biznesie żywi się konfliktem i rywalizacją. Fuzja dwóch firm zwykle nie przebiega w atmosferze sielanki. To spór o to, kto ukształtuje nowy ład po swojemu.

Oracle daje klientom bezpłatny system do zarządzania infrastrukturą

Począwszy od nowej wersji oprogramowanie Oracle Enterprise Manager Ops Center jest dostępne bezpłatnie dla klientów koncernu korzystających z komercyjnych usług wsparcia technicznego. System lepiej wspiera również zarządzanie rozproszonymi środowiskami opartymi na architekturach x86 i SPARC.

RZECZPOSPOLITA

Kiedy pęknie poziom tysiąca dolarów za akcję Apple?

Z 16,25 dol. do 605,23 dol. 13 kwietnia wzrósł kurs akcji Apple od momentu kiedy Gene Munster z firmy maklerskiej Piper Jaffray Cos. zaczął doradzać inwestorom aby kupowali walory firmy założonej przez Steve’a Jobs.

Programista najlepszym, a drwal najgorszym zawodem w USA

W rankingu najlepszych zawodów w roku 2012, przygotowanym na podstawie danych z USA przez portal internetowy CareerCast.com, na pierwszym miejscu uplasował się programista, a na ostatnim drwal. Lista obejmuje 200 profesji.

GAZETA PRAWNA

Internet zamiast kolejnych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej?

Czy internet zatrzyma ofertę cyfrowej telewizji naziemnej? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zastanawia się czy na kolejnych multipleksach kanały powinny być płatne, jednak UKE może mieć swój pomysł na te częstotliwości.

Wielkie zmiany na Google+

Szykuje się rewolucja na serwisie społecznościowym Googla. Wkrótce niemal całkowitej zmianie ulegnie interfejs Google+. Pojawi się też kilka nowych, ciekawych funkcji.

WYBORCZA.BIZ

Google rozszczepia swoje akcje. Pytania i wątpliwości na Wall Street

Split akcji zaproponowany przez internetowego giganta wzbudził wątpliwości na Wall Street. Kurs spółki zakończył piątkową sesję zniżką.

PULS BIZNESU

Szukasz oszczędności? Zrezygnuj z Facebooka

Jeżeli pragniemy przestać wydawanie pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy, to powinniśmy zlikwidować konto w portalu społecznościowym Facebook.

Rośnie rynek PC

Globalny rynek komputerów osobistych nieoczekiwanie wzrósł w pierwszym kwartale.

Start-upy płyną do NK

Kilkadziesiąt zgłoszeń od młodych przedsiębiorców zainteresowanych projektem inkubatora wpłynęło do Naszej Klasy w ciągu tygodnia od rozpoczęcia rekrutacji.

NETWORLD

Microsoft Open Technologies - pomost do społeczności open source

Microsoft powołuje do życia spółkę Microsoft Open Technologies Inc., stawiając przed nią zadanie wypełnienia luki jaka istnieje między firmowymi technologiami Microsoftu i innymi technologiami stosowanymi w mieszanych środowiskach IT. Zadanie to ma być realizowane we współpracy ze społecznością open source oraz organizacjami zajmującymi się standardami IT.

Java musi odejść

Szacuje się, że Java może być zainstalowana obecnie nawet na trzech miliardach komputerów. Tymczasem, według specjalistów ds. bezpieczeństwa, luki w Javie stanowią jedną z głównych dróg ataków dokonywanych przez cyberprzestępców. Najbardziej spektakularnym efektem ich działań jest botnet złożony z 670 tys. komputerów Apple Mac, zainfekowanych przez trojana Flashback. Coraz częściej pojawiają się głosy, że należy jak najszybciej zakończyć erę Javy.