Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Klientów przybywa, przychody operatorów komórkowych spadają… Microsoft zmiażdży Apple i zniszczy Google… Prawie 2 mld zł na reklamę w sieci w Polsce… Przeglądarka Google'a prześcignęła Internet Explorera… Facebook kupuje patenty… Internetowy dystrybutor gier - firma GOG Ltd. wypłaci dywidendę… Pozew zbiorowy przeciw portalowi Pobieraczek… Apple największym producentem procesorów?...

COMPUTERWORLD

Analityka w nowych obszarach biznesu

Systemy analityki biznesowej potrafią śledzić coraz więcej aspektów działalności firmy. Kojarzą rozrzucone dane, tworząc spójny obraz tego, co dzieje się w przedsiębiorstwie i w jego otoczeniu. W ten sposób powstają raporty, które pozwalają błyskawicznie reagować na zmiany na rynku i utrzymać przewagę nad konkurencją.

Producent oprogramowania AutoCAD wchodzi na rynek aplikacji biznesowych

Amerykański koncern Autodesk wprowadza na rynek pierwsze, oferowane w modelu usługowym, oprogramowanie wspierające procesy biznesowe. Rozwiązanie skupione wokół funkcji z zakresu zarządzania cyklem życia produktów. Jako taki, nowy system ma być rozszerzeniem dla typowych narzędzi inżynierskich. Na polski rynek trafi najpewniej we wrześniu.

RZECZPOSPOLITA

Prawie 2 mld zł na reklamę w sieci w Polsce

Wydatki na polską reklamę internetową wyniosły w ubiegłym roku prawie 1,95 mld zł - podała zrzeszająca firmy działające w sieci organizacja IAB Polska.

Dziecko + tablet = niezła zabawa

Najmłodsi użytkownicy z łatwością przyswoili wynalazek, jakim są tablety. Korzysta z nich aż 70 proc. dzieci, w których domach takie urządzenia się znajdują.

Przeglądarka Google'a prześcignęła Internet Explorera

Stało się to w niedzielę 18 marca i tylko na kilkanaście godzin, ale i tak pokazuje to potencjał tkwiący w Chrome, przeglądarce firmy Google. Ta istniejąca od 2008 roku przeglądarka zdołała pokonać liczącego 12 lat potentata rynkowego, jakim jest przeglądarka Microsoftu - Internet Explorer.

Facebook kupuje patenty

Największy serwis społecznościowy świata wykupił ok. 750 patentów od koncernu informatycznego IBM. Facebook przygotowuje się w ten sposób do procesu sądowego z Yahoo.

CD Projekt Red: kiedy premiera?

W poniedziałek lub wtorek CD Projekt Red przedstawi szczegóły premiery gry komputerowej, która sprzedawana będzie w wersji cyfrowej przez internet.

GAZETA PRAWNA

Tony Hsieh z Zappos.com - czyli biznes oparty na szaleństwie

Niekonwencjonalny sposób zarządzania stał się znakiem rozpoznawczym Tony’ego Hsieha. Ale bez jego odlotów nie byłoby sklepu internetowego Zappos.com.

Internetowy dystrybutor gier - firma GOG Ltd. wypłaci dywidendę. Milion euro

GOG Limited wypłaci 1 mln euro dywidendy z zysku za 2011 r. swojemu właścicielowi - notowanej na GPW spółce CD Projekt RED, poinformowała firma w komunikacie. To pierwsza dywidenda spółki, która działa w segmencie elektronicznej dystrybucji gier.

Klientów przybywa, przychody operatorów komórkowych spadają

Aż 3,2 mln nowych abonentów pozyskali w zeszłym roku operatorzy komórkowi. W tym roku będzie im trudniej.

WYBORCZA.BIZ

Sprawa Pobieraczka. Pozew zbiorowy przeciw portalowi

181 osób zdecydowało się wspólnie pozwać Pobieraczek.pl, który korzystając z naiwności internautów namawia do darmowego ściągania filmów, gier i zdjęć. A potem każe za to płacić.

PULS BIZNESU

Apple największym producentem procesorów?

Koncern Apple, który jest liderem na rynku tabletów, już wkrótce może stać się największym producentem procesorów do urządzeń mobilnych.

Microsoft zmiażdży Apple i zniszczy Google

Microsoft ujawnił niezwykle ambitne plany. Największy producent oprogramowania na świecie ma zamiar podbić Chiny nowy smartfonem, a w pokonanym polu zostawić Apple i Google - informuje Bloomberg.

NETWORLD

5 szyfrowanych dysków SSD

Dostawcy dysków SSD polecają zastępowanie w laptopach tradycyjnych dysków przez Solid State Drives - po to, by z jednej strony zwiększyć wydajność, z drugiej - by szyfrowaniem zabezpieczać dane przed niepowołanym dostępem.

Nieaktywne firewalle, słabe hasła - 97% cyberataków w 2011 r. można było uniknąć

Choć internetowi przestępcy uważani są często za wyjątkowo przebiegłych, pomysłowych i skutecznych, to zdecydowanej większości ataków informatycznych można było uniknąć - twierdzą specjaliści z firmy Verizon. Wystarczyłoby, gdyby administratorzy zaatakowanych systemów stosowali podstawowe zabezpieczenia.