Piątkowy Przegląd Prasy

Samsung zapłacił 30 mln USD za start-up wideo… Yahoo kupiło Xobni i unowocześni pocztę… Zmarł wynalazca komputerowej myszy… Infosys daje pracę… UKE sprawdziło - w zeszłym roku wysłaliśmy prawie 53 miliardy SMS-ów… Motorola przyjmuje zamówienia na smartfon Moto X... Samsung wyda 4,5 mld USD na infrastrukturę… Apple udostępni iWork bezpłatnie…

COMPUTERWORLD

Wirtualna placówka nowego mBanku opracowana we współpracy z Software Mind

Ekspert online, to usługa wirtualnej placówki wbudowana w nowy serwis transakcyjny mBanku. Rozwiązanie pozwalające m.in. na nawiązanie wideokonferencji z konsultantem banku jest oparte na platformie Software Mind Video Branch Banking.

RZECZPOSPOLITA

Yahoo kupiło Xobni i unowocześni pocztę

Yahoo poinformowało o kupieniu kolejnego startupa - tym razem Xobni, który ma pomóc koncernowi w unowocześnieniu i uatrakcyjnieniu poczty.

Zmarł wynalazca komputerowej myszy

Douglas Engelbart, który zmarł w wieku 88 lat, swoje dalekowzroczne pomysły przedstawił w 1968 roku podczas godzinnej prezentacji dla tysiąca czołowych specjalistów z branży technologii na konferencji w san Francisco.

Infosys daje pracę

Spółka Infosys BPO Poland należąca do brany nowoczesnych usług dla biznesu rozszerza działalność w Łodzi.

WYBORCZA.BIZ

UKE sprawdziło - w zeszłym roku wysłaliśmy prawie 53 miliardy SMS-ów

Urząd Komunikacji Elektronicznej wyliczył, że w 2012 roku Polacy wysłali 52,7 mld SMS-ów. To o 1,1 mld więcej niż rok wcześniej.

PULS BIZNESU

Motorola przyjmuje zamówienia na smartfon Moto X

Motorola, producent telefonów komórkowych należący do Google, szykuje się do wprowadzenia na rynek smartfona Moto X - informuje portal Business Insider.

Samsung wyda 4,5 mld USD na infrastrukturę

Południowokoreański gigant mocno inwestuje w rozwój infrastruktury badawczej. W ciągu najbliższych trzech lat, w Seulu, za kwotę 4,5 mld USD powstanie pięć nowych ośrodków badawczo-rozwojowych - informuje serwis Engadget.

Apple udostępni iWork bezpłatnie

Apple szykuje prawdziwą bombę. Pakiet iWork dla posiadaczy iPadów będzie dostępny za darmo - czytamy na portalu 9to5 Mac.

Samsung zapłacił 30 mln USD za start-up wideo

Boxee, nowojorski start-up wideo, który od kilku lat próbuje zrewolucjonizować wideo w sieci, przechodzi w ręce Samsunga - informuje portal Business Insider.