Piątkowy Przegląd Prasy

Amazon wchodzi do Polski… Batalia o portal wp.pl wkracza w kolejną fazę… Nokia póki co nie dla Huawei… Gminy zdają egzamin z wdrażania cyfrowej telewizji… Francuzi straszą Google… Xbox One: Microsoft przegrywa z graczami i rezygnuje z DRM-ów… Samsung Premiere 2013: Seria ATIV uratuje Windowsa 8 lub pójdzie z nim na dno… UOKiK: 141 tys. zł kary za oszukańcze SMS-y… Kolejny wyrok więzienia dla wspózałożyciela Pirate Bay…

COMPUTERWORLD

Rzecznicy ochrony danych osobowych zaniepokojeni Google Glass

Europejskie organy ochrony danych osobowych są zaniepokojone wpływem, jaki na ochronę prywatności może mieć korzystanie z wyprodukowanych przez firmę Google okularów z wbudowaną kamerą, mikrofonem i GPS oraz dostępem do Internetu. Rzecznicy wysłali do Larrego Page’a list, w którym wzywają Google do zaangażowania się w prawdziwy dialog na temat Google Glass z organami ochrony danych osobowych.

RZECZPOSPOLITA

Batalia o portal wp.pl wkracza w kolejną fazę

W czwartek minął termin składania ofert na jeden z największych polskich portali. Chętnych mogło być niewielu.

Nokia póki co nie dla Huawei

Chiński producent sprzętów telekomunikacyjnych i komputerowych Huawei, mimo wcześniejszych informacji medialnych, nie zmierza składać w najbliższym czasie oferty zakupu fińskiego koncernu.

Gminy zdają egzamin z wdrażania cyfrowej telewizji

Właściwie już prawie zdały, ponieważ w lipcu ostatni, siódmy etap odłączenia analogowego nadawania zamknie cały ten proces w naszym kraju.

Francuzi straszą Google

Francuski urząd ochrony danych osobowych CNIL dał w czwartek trzy miesiące koncernowi Google na zmianę reguł dotyczących prywatności danych użytkowników jego serwisów; w przeciwnym razie zagroził mu karami na łączną sumę 450 tys. euro.

GAZETA PRAWNA

Xbox One: Microsoft przegrywa z graczami i rezygnuje z DRM-ów

Brak kontrowersyjnego "online check-in" i możliwość bezpłatnego wypożyczenia gier - gigant z Redmond zmienia swoją politykę o 180 stopni. Wszystko za sprawą masowej krytyki ze strony graczy i fatalnych recenzji, jakie Microsoft zebrał po targach E3 w Los Angeles.

Samsung Premiere 2013: Seria ATIV uratuje Windowsa 8 lub pójdzie z nim na dno

Podczas odbywającej się w Londynie konferencji Samsung Premiere 2013, koreański gigant zaprezentował zupełnie nową rodzinę urządzeń mobilnych - ATIV. Największym zwycięzcą wczorajszego wieczoru okazał się bezdyskusyjnie potężny hybrydowy Ativ Q, który łączy w sobie funkcje tabletu i klasycznego notebooka. Czym jeszcze zaskoczył nas Samsung?

WYBORCZA.BIZ

UOKiK: 141 tys. zł kary za oszukańcze SMS-y

I w końcu się udało! Wygrywasz gwarantowaną nagrodę w grze o 100 000 zł. Po odbiór odeślij darmowy SMS - to fragment wiadomości, jaką konsumenci otrzymywali od spółki CT Creative Team. Nie informowała ona jednak, że odpowiedź jest równoznaczna z udziałem w konkursie polegającym na wysyłaniu płatnych SMS-ów. Na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości 141 tys. zł.

PULS BIZNESU

Kolejny wyrok więzienia dla wspózałożyciela Pirate Bay

Na dwa lata więzienia został skazany przez szwedzki sąd jeden ze współzałożycieli serwisu Pirate Bay, umożliwiającego transfer plików i materiałów, informuje Reuters.

Amazon wchodzi do Polski

Rzeczpospolita informuje, że największy na świecie internetowy detalista uruchomi w Polsce usługi IT.