Piątkowy Przegląd Prasy

Samsung zyskuje więcej na Androidzie niż jego twórca… Bill Gates najbogatszym człowiekiem na świecie… Większe wykorzystanie szybkiego Internetu LTE… Ponad 2 mld zł na reklamę w Internecie… Nad Wisłą rodzi się potentat branży gier… NASA kupiła za 15 mln dol. komputer wykorzystujący tunelowanie kwantowe… Śledztwo Guardiana: Amazon niemal nie płaci podatków na Wyspach…

COMPUTERWOLRD

SAP stawia na HTML5 i zapowiada nową linię aplikacji

Fiori - to nazwa nowego zestawu aplikacji biznesowych SAP. Stworzone w oparciu o technologię HTML5 aplikacje mają być mocno wyspecjalizowane, niezależne od platformy sprzętowej, przyjazne użytkownikom i łatwe we wdrożeniu.

RZECZPOSPOLITA

Bill Gates najbogatszym człowiekiem na świecie

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, po sześciu latach znowu jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Większe wykorzystanie szybkiego Internetu LTE

Budowa pierwszej w kraju sieci ultraszybkiego mobilnego Internetu przynosi coraz lepsze efekty. Nie bez przeszkód.

Ponad 2 mld zł na reklamę w Internecie

Wydatki na reklamę w sieci zwiększyły się w ubiegłym roku o 10 proc. i przekroczyły 2 mld zł. Najszybciej rosła reklama mobilna.

GAZETA PRAWNA

Wiedźmin to za mało. Nad Wisłą rodzi się potentat branży gier

W 1994 roku dwóch młodych biznesmenów założyło niewielką firmę, która zajęła się importem gier i programów na polski rynek. Wówczas Marcin Iwiński i Michał Kiciński nawet nie marzyli o tym, że dwadzieścia lat później nazwa CD Projekt znajdzie się na ustach największych przedstawicieli branży gier, a trzecia część "Wiedźmina" zostanie okrzyknięta najbardziej oczekiwaną grą 2014 roku.

WYBORCZA.BIZ

NASA kupiła za 15 mln dol. komputer wykorzystujący tunelowanie kwantowe

Kosztujący 15 mln dolarów komputer, który dzięki wykorzystywaniu tunelowania kwantowego dokonuje obliczeń wielokrotnie szybciej, niż pozwalają na to zwykłe procesory, zostanie zainstalowany w ośrodku badawczym NASA - poinformowało BBC.

Śledztwo Guardiana: Amazon niemal nie płaci podatków na Wyspach

Amerykański gigant na rynku sprzedaży internetowej sprzedał w minionym roku na Wyspach towary za 4,2 mld funtów. Zapłacił jednak podatek wyłącznie od przychodu w wysokości 320 mln funtów. Centralę ma bowiem w Luksemburgu.

PULS BIZNESU

Samsung zyskuje więcej na Androidzie niż jego twórca

Samsung zarabia więcej na systemie operacyjnym Android niż Google, który go stworzył, twierdzi firma Strategy Analytics.