Piątkowy Przegląd Prasy

Smartfony z LTE w ofercie Polkomtela od stycznia… Szef Google: Jestem bardzo dumny z naszych trików podatkowych… Szczyt w Dubaju: Polska nie podpisze traktatu ITR… Tieto wychodzi z Włoch i Hiszpanii… Aiton Caldwell: 10-proc. wzrost klientów VoIP rocznie… Hiszpański Sąd Najwyższy zakwestionował przydziały licencji na naziemną telewizję cyfrową… Last.fm bez radia od stycznia… Mało sprzedajemy przez internet…

COMPUTERWORLD

Nowy inwestor z branży IT we Wrocławiu

Firma Luxoft, działająca w branży outsourcingu zaawansowanych procesów IT, otwiera w stolicy Dolnego Śląska swoje drugie polskie centrum. Wrocławski oddział w ciągu roku planuje zatrudnić około 100 pracowników.

RZECZPOSPOLITA

Aiton Caldwell: 10-proc. wzrost klientów VoIP rocznie

Aiton Caldwell, właściciel m.in. FreecoNetu i Tlenofonu podtrzymał dziś prognozę na 2012 rok, zakładającą wypracowanie 12 mln zł przychodów i 600 tys. zysku netto. Cały zysk ma zostać wypłacony akcjonariuszom w formie dywidendy.

Smartfony z LTE w ofercie Polkomtela od stycznia

Zarząd Polkomtela poinformował dziś, że operator, jako pierwszy w Europie, prowadzi testy smartfonów pozwalających na korzystanie z dostępu do Internetu w technologii LTE na częstotliwości 1800 MHz wraz z jednoczesnym zestawieniem połączeń głosowych. Uzyskano to dzięki zastosowaniu w sieci telekomu rozwiązania Circuit-Switch Fallback (CSFB), technologii automatycznego przełączania użytkownika między sieciami 3G/2G (dla głosu i innych usług) i 4G (dla transmisji danych).

Last.fm bez radia od stycznia

Radio w Last.fm, wyłącznie w wersji dla subskrybentów pozostanie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Brazylii.

GAZETA PRAWNA

Hiszpański Sąd Najwyższy zakwestionował przydziały licencji na naziemną telewizję cyfrową

Sąd Najwyższy Hiszpanii zakwestionował przyznanie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, DTT, dla ogólnonarodowych operatorów TV, anulując decyzję rządu z 2010 roku w sprawie przyznania całego multipleksu (o pojemności do 4 kanałów) dla każdego z sześciu narodowych nadawców.

WYBORCZA.BIZ

Szef Google: Jestem bardzo dumny z naszych trików podatkowych

Unikanie płacenia wysokich podatków w Europie to nie oszustwo a kapitalizm, twierdzi Eric Schimdt.

Szczyt w Dubaju: Polska nie podpisze traktatu ITR

Polska, podobnie jak USA, Kanada czy Wielka Brytania, nie podpisze traktatu, który mógłby ograniczyć wolność w internecie.

PULS BIZNESU

Mało sprzedajemy przez internet

Polski rynek sprzedaży przez internet w porównaniu z krajami Europy Zachodniej jest rynkiem słabo rozwiniętym - wynika z raportu "Działalność transgraniczna polskich sklepów internetowych" Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Tieto wychodzi z Włoch i Hiszpanii

Fińska spółka IT zdecydowała się sprzedać swój biznes we Włoszech i Hiszpanii, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

NETWORLD

Stallman oskarża twórców Ubuntu o szpiegowanie użytkowników

Richard Stallman (RMS) - niestrudzony promotor wolnego oprogramowania oraz założyciel projektu GNU - ostro skrytykował twórców Ubuntu, zarzucając im wprowadzenie w najnowszej wersji systemu mechanizmów szpiegujących użytkowników.