Piątkowy Przegląd Prasy

Prawie 90 proc. aplikacji za darmo… 1,8 mln widzów naziemnej telewizji bez dekoderów… Rodzinny tablet Archos FamilyTab… Sprzedaż gier przenosi się do Internetu… Hewlett Packard: Oszukano nas na miliardy… Operatorzy: regulator wspiera Orange… Jak zabezpieczone są strony spółek z GPW…

COMPUTERWORLD

Będziemy mieć więcej na badania i innowacje

Na rozpoczynającym się właśnie szczycie UE, przywódcy spróbują uzgodnić nowy budżet na lata 2014 - 2020. Bez względu na wynik negocjacji prawdopodobnie nastąpią zmiany w alokacji środków. W przypadku Polski, bardzo duża część budżetu przekazana zostanie na innowacje i badania naukowe. Mówi się, że na cel ma przeznaczone nawet 19% z całej puli dedykowanej Polsce.

RZECZPOSPOLITA

1,8 mln widzów naziemnej telewizji bez dekoderów

Około 40 proc. Polaków, którzy odbierają tylko naziemną telewizję, wciąż nie zdecydowało, czy przejdzie na jej cyfrowe nadawanie, czy wykupi płatną TV.

Sprzedaż gier przenosi się do Internetu

CDP.pl chce być liderem na polskim rynku sprzedaży gier w postaci cyfrowej. Apetyt na to miejsce ma też Gram.pl.

GAZETA PRAWNA

Rodzinny tablet Archos FamilyTab

Francuska firma Archos zapowiedziała pojawienie się na rynku nowego tabletu. Będzie to 13,3-calowy FamilyPad. urządzenie trafi na półki sklepowe w Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu.

Z iPhonem na grzyby?

Portugalskie Stowarzyszenie Mikologów we współpracy z zespołem informatyków z Porto opracowało aplikację komputerową pomagającą zbierać grzyby. Rozwiązanie, adresowane dla użytkowników iPhonów, umożliwia szybkie rozróżnienie okazów jadalnych od trujących.

WYBORCZA.BIZ

Hewlett Packard: Oszukano nas na miliardy

Oszukano nas - twierdzi Hewlett Packard. - Absurd, jak można przeoczyć tak wielkiego słonia - odpiera założyciel spółki, za którą HP zapłacił w ub.r. ponad 11 mld dol.

PULS BIZNESU

Operatorzy: regulator wspiera Orange

UKE działa w interesie jednego gracza błędnie licząc na inwestycje - twierdzą operatorzy alternatywni i kablowi. Zależy nam tylko na bezpieczeństwie własnych inwestycji - odpowiada Orange.

Jak zabezpieczone są strony spółek z GPW

Tylko 11 proc. spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych należycie dba o bezpieczeństwo użytkowników swoich witryn — wynika z badania przeprowadzonego przez Unizeto Technologies.

Prawie 90 proc. aplikacji za darmo

Aplikacji na nowy system operacyjny Microsoftu przybywa w tempie kilkuset dziennie.

NETWORLD

Chmurowe rozwiązanie firmy Alcatel-Lucent zapewniające firmom dostęp do zasobów wideo

Alcatel-Lucent uruchomił portal OTVS (OpenTouch Video Store) - dostępny w hostingu kanał wideo dla firm, zaprojektowany na wzór takich serwisów, jak YouTube czy Dailymotion. Rozwiązanie jest udostępniane jako usługa i korzysta z platformy OpenTouch oraz technologii stworzonej przez laboratorium Bell Labs.