Piątkowy Przegląd Prasy

Branża IT traci impet… Solorz chce wprowadzić Polkomtela na GPW… Energa ostrzega przed fałszywymi mailami o nadpłacie… Nowe dotacje dla firm na inteligentny rozwój… Japońskie firmy elektroniczne się chwieją… Apple pomaga ofiarom huraganu Sandy… Nowy serwis wymiany plików założyciela Megauploadu… Insajder sprzedaje akcje Facebooka…

COMPUTERWORLD

Pierwsze urzędomaty stanęły w ZUSie

Od wczoraj w pięciu placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych klienci mają do dyspozycji wielofunkcyjne urzędomaty. Do 17 grudnia takie urządzenia mają stanąć w większości terenowych jednostek ZUS.

RZECZPOSPOLITA

Energa ostrzega przed fałszywymi mailami o nadpłacie

Koncern energetyczny Energa informuje, że nie rozsyła do klientów e-maili o nadpłacie za energię elektryczną. Nadawca informacji - podszywając się pod pracownika spółki - prawdopodobnie próbuje wyłudzić dane osobowe lub rozesłać wirusy komputerowe.

Nowe dotacje dla firm to Inteligentny rozwój

Kolejny program operacyjny ma znacząco pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki.

WYBORCZA.BIZ

Japońskie firmy elektroniczne się chwieją

Sony, Panasonic czy Sharp niegdyś byli prawdziwymi gigantami elektroniki użytkowej. Teraz ponoszą wielomiliardowe straty i są coraz mocniej wygryzani przez koreańską i tajwańską konkurencję.

Solorz chce wprowadzić Polkomtela na GPW

Debiut Polkomtela na warszawskiej giełdzie jest możliwy za kilka lat, po restrukturyzacji i zmianach w zarządzaniu spółką - powiedział właściciel Polkomtela Zygmunt Solorz-Żak.

PULS BIZNESU

Apple pomaga ofiarom huraganu Sandy

Apple otworzyło witrynę internetową dostępną poprzez serwis iTunes, na której osoby chętne do pomocy ofiarom huraganu Sandy mogą wpłacać pieniądze.

Nowy serwis wymiany plików założyciela Megauploadu

Założyciel zamkniętego w styczniu portalu Megaupload, Kim Dotcom, ogłosił w czwartek, że 20 stycznia 2013 roku zamierza otworzyć nowy serwis wymiany plików. USA zarzucają Niemcowi łamanie praw autorskich na wielką skalę.

Insajder sprzedaje akcje Facebooka

Jim Breyer, członek zarządu największej internetowej społecznościówki, pozbył się akcji portalu o wartości 81 mln USD.

Branża IT traci impet

Barometr "Pulsu Biznesu". W trzecim kwartale 2012 r. wyraźnie spadło zapotrzebowanie na pracowników w branży informatycznej. Ofert zatrudnienia w IT było o 17 proc mniej niż w drugim kwartale.

NETWORLD

ARM prezentuje 64-bitowe procesory dla smartfonów i serwerów

ARM zaprezentował wczoraj swoje pierwsze 64-bitowe procesory z serii Cortex-A50. Nowe układy mają pomóc firmie utrzymać dominację w sektorze smartfonów oraz tabletów - i jednocześnie wzmocnić jej pozycję na rynku CPU dla serwerów.