Piątkowy Przegląd Prasy

Android trzęsie rynkiem smartfonów… Rośnie popyt na telewizory z dostępem do Internetu… Rynkowy przewrót Amazonu… Lenovo zaatakuje Asusa, Acera oraz Samsunga… Nokia, Motorola i Samsung prezentują nowe modele… Internetowe zrzutki finansują biznesy… Z Internetem w obłokach…

COMPUTERWORLD

Oracle ma oddać Google milion dolarów kosztów sądowych

Amerykański sąd zdecydował, że koncern Oracle musi zwrócić firmie Google kwotę rzędu miliona dolarów. Ma to być zwrot części kosztów sądowego sporu obu firm o implementację języka Java dla środowiska Android.

Powstanie polska, technologiczna ambasada w Kalifornii

Polscy przedsiębiorcy mają szansę podbić Dolinę Krzemową. Realizację wspólnych, zaawansowanych technologicznie projektów, ma ułatwić polskie przedstawicielstwo w Kalifornii. Ma ono pomóc m.in. w znajdowaniu partnerów do projektów i wspierać współpracę biznesu i nauki.

***reklama***

Warsztat: Skuteczne metody zarządzania wymaganiami

Warsztat "Skuteczne metody zarządzania wymaganiami" będzie okazją do zapoznania się ze sposobami zbierania i zarządzania wymaganiami z wykorzystaniem różnego rodzaju typów wymagań czy dokumentów je opisujących. Spotkanie, które odbędzie się 27 września w Warszawie jest wartościową propozycją w szczególności dla menadźerów IT.

***reklama***

RZECZPOSPOLITA

Rośnie popyt na telewizory z dostępem do Internetu

W I półroczu, według firmy GfK, ich sprzedaż w sześciu najbogatszych państwach Europy skoczyła o 1/3. Jednak najchętniej ze smart tv korzystają Chińczycy.

Rynkowy przewrót Amazonu

Internetowy gigant pokazał nowe tablety i e-czytniki Kindle. Szykuje się kolejna rewolucja cenowa na rynku.

Z Internetem w obłokach

Aż 80 procent ankietowanych Amerykanów chciałoby, aby linie lotnicze oferowały w powietrzu dostęp do Internetu - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Fly.com.

GAZETA PRAWNA

Lenovo zaatakuje Asusa, Acera oraz Samsunga

Producenci komputerów zbierają siły przed debiutem nowego Windowsa.

WYBORCZA.BIZ

Wysyp smartfonów. Nokia, Motorola i Samsung prezentują nowe modele

Nowe Nokie, Motorole, iPhone'y i rozpędzony Samsung - tak wygląda jesienne starcie na rynku smartfonów.

PULS BIZNESU

Internetowe zrzutki finansują biznesy

Dzięki finansowaniu społecznościowemu w zeszłym roku udało się zrealizować około miliona projektów. Czas na crowdfunding po polsku.

Android trzęsie rynkiem smartfonów

Android i iOS trzęsą branżą smartfonów i kontrolują aż 85 proc. światowego rynku.

NETWORLD

Windows Server 2012 - garść popremierowych porad

Windows Server 2012 przynosi sporo zmian - zdaniem cenionego eksperta Dona Jonesa, użytkownicy powinni skupić się na nowościach z zakresu zarządzania zasobami oraz nowej funkcji, która umożliwi maksymalne wykorzystanie zasobów wszystkich firmowych serwerów.