Piątkowy Przegląd Prasy

Rośnie liczba aktywnych kart SIM na rynku telefonii komórkowej… Facebook przygotowuje swój smartfon z tajwańskim HTC na połowę 2013 roku… NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Midasa… Facebook notuje stratę… Awaria Twittera… Orange Polska szykuje się na cięcia… Internetowa ekspansja Tesco w Polsce…

COMPUTERWORLD

Alcatel-Lucent planuje restrukturyzację, zwolni 7 proc. pracowników

Redukcje mają być częścią restrukturyzacji ukierunkowanej na podniesienie rentowności firmy. W drugim kwartale br. francuski koncern zanotował stratę na poziomie 250 mln euro. Przychody za minione trzy miesiące wyniosły 3,5 mld USD i były o ponad 7 proc. niższe niż przed rokiem.

Kolejne środki na e-usługi w mazowieckich urzędach

Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył kolejne 52 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPO WM) na informatyzację usług publicznych. Trwa nabór wniosków do tego konkursu.

RZECZPOSPOLITA

Facebook notuje stratę

W drugim kwartale roku największy na świecie portal społecznościowy odnotował stratę netto 157 mln dol. Serwis poinformował też o ilości użytkowników.

Awaria Twittera

Od kilkunastu minut nie działa jeden z największych na świecie serwisów społecznościowych udostępniających usługę mikroblogowania.

NSA uchylił wyrok niekorzystny dla Midasa

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił dziś niekorzystną dla grupy NFI Midas decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 2011 roku, w której z kolei uchylone zostały decyzje rezerwacyjne na częstotliwości 1800 MHz (popularnie "częstotliwości LTE") dla spółek Mobyland i CenterNet, należących do funduszu. Mogą dalej działać, a Urząd Komunikacji Elektronicznej bez przeszkód ogłosić kolejny przetarg na częstotliwości 1800 MHz.

GAZETA PRAWNA

Orange Polska szykuje się na cięcia

Największy operator telekomunikacyjny zakończył pierwsze półrocze z 709 mln zł zysku netto. To o 22 proc. mniej niż przed rokiem. A w całym 2012 r. obiecał inwestorom 2 mld zł zysku. Osiągnięcie planu wymaga ograniczenia kosztów.

Internetowa ekspansja Tesco w Polsce

Po Warszawie i Wrocławiu, Tesco uruchomi serwis internetowy umożliwiający klientom zakupy z wykorzystaniem Internetu. Tym razem w Łodzi.

Facebook przygotowuje swój smartfon z tajwańskim HTC na połowę 2013 roku

Facebook, właściciel największego na świecie portalu społecznościowego, współpracuje z tajwańską firmą HTC nad budową własnego smartfona, który powinien pojawić się w połowie 2013 roku - twierdzą zaznajomione z sprawą osoby, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Rośnie liczba aktywnych kart SIM na rynku telefonii komórkowej

Liczba aktywnych kart SIM na rynku telefonii komórkowej na koniec drugiego kwartału tego roku wzrosła o 916 tys. sztuk, do 52,154 mln z 51,238 mln na koniec pierwszego kwartału br. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

NETWORLD

Oracle wabi użytkowników MS SQL Server

Koncern Oracle udostępnił narzędzie, ułatwiające przenoszenie danych z bazy danych SQL Server Microsoftu do MySQL. Firma chce w ten sposób zachęcić użytkowników produktu konkurencji do migracji do jej rozwiązań - Oracle przekonuje, że taka operacja jest łatwa do przeprowadzenia i przynosi bardzo konkretne korzyści.