Piątkowy Przegląd Prasy

Ponad 270 tys. ludzi może stracić w poniedziałek połączenie z siecią… Midas aranżuje 900 mln zł finansowania… Co trzeci internauta chce korzystać z bankowości mobilnej… Polacy wolą sieć bez kabla… Acer nie chce już produkować tanich laptopów… Rewolucyjny wyrok zmieni rynek dystrybucji gier i oprogramowania… Samsung najbardziej cenioną spółką w Azji…

COMPUTERWORLD

Kolejne miasta przyłączają się do Systemu Informatycznego WCPR

Na razie zgłoszenia pod numer alarmowy 112, z wykorzystaniem Systemu Informatycznego WCPR, dostarczonego przez CPI, obsługują Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Olsztynie i Kielcach. Swoją gotowość do przełączenia na ten system zapowiedziały także ośrodki WCPR w Krakowie i w Opolu.

Komórki nie służą już do dzwonienia

Jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie angielskiego operatora sieci komórkowej O2, smartfony zastępują nam obecnie budziki, zegarki, aparaty fotograficzne i laptopy. Dzwonienie figuruje dopiero na piątym miejscu listy czynności, do których używamy telefony komórkowe.

RZECZPOSPOLITA

Midas aranżuje 900 mln zł finansowania

Dostęp będzie pojawiał się w miarę postępu budowy sieci. Do końca roku planujemy potroić zasięg LTE - powiedział Wojciech Pytel, prezes NFI Midas podczas dzisiejszego czatu z inwestorami na portalu Stockwatch.pl pytany, czy mobilny Internet w tej technologii dotrze także na prowincję.

Do banku przez tablet lub komórkę

Co trzeci internauta chce korzystać z bankowości mobilnej - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Polacy wolą sieć bez kabla

Mobilny Internet goni stacjonarny. W tym roku będzie mieć już ponad 4 miliony użytkowników.

GAZETA PRAWNA

Acer nie chce już produkować tanich laptopów

Acer zamierza zaprzestać produkcji laptopów ze średniej i niskiej półki, po to by nazwa firmy przestała być kojarzona z tanimi i mało ekskluzywnymi komputerami.

Rewolucyjny wyrok zmieni rynek dystrybucji gier i oprogramowania

Każdy nabywca ma prawo do oddania licencji - ogłosił Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Wyrok ten oznacza, że dotychczasowe praktyki producentów gier, zakazujące ich odsprzedawania są bezprawne. Orzeczenie może wywołać małą rewolucję w sferze cyfrowej dystrybucji gier i oprogramowania.

PULS BIZNESU

Samsung najbardziej cenioną spółką w Azji

Azjaci uznali południowokoreański Samsung za najbardziej wartościową spółkę na kontynencie.

Ponad 270 tys. ludzi może stracić w poniedziałek połączenie z siecią

Tymczasowe rozwiązanie chroniące tysiące internautów przed skutkami działania złośliwego trojana typu DNS Changer zostanie wyłączone w poniedziałek. Oznacza to, że tysiące wciąż zainfekowanych komputerów może zostać odcięte od internetu.

NETWORLD

Czy Google poradzi sobie z fragmentacją Androida?

Google zaprezentował niedawno nową wersję Androida (4.1, Jelly Bean) wyposażoną w kilka naprawdę interesujących funkcji. I choć jest do zdecydowanie dobra wiadomość dla użytkowników tego systemu, to nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o pewnym problemie, który od dawna nęka Androida - fragmentacji.