Piątkowy Przegląd Prasy

Jeszcze przed giełdowym debiutem Facebook przekroczył 100 mld dolarów wartości rynkowej… UPC i Aster zdobyły w IV kw. 25,6 tys. abonentów Internetu… Alibaba nie chce Yahoo… Polska Telefonia Cyfrowa z mniejszym zyskiem… Apple wygrało w Szanghaju bitwę o nazwę iPad… Smartfon - owszem, ale bez Internetu… Tani internet dla klientów z niższej półki cenowej… Nastolatkowie najsilniej uzależnieni od internetu… Pierwsza polska ulica w Street View… Tvscreen.pl zbankrutował… Giganci technologiczni ustalili zasady prywatności…

COMPUTERWORLD

Inwentaryzacja zasobów IT to tylko początek

Systemy do zarządzania oprogramowaniem pozwalają na optymalizację inwestycji w rozwiązania IT oraz zabezpieczenie interesów firmy w zakresie zapisów umów licencyjnych.

BSA: prawo zagraża rozwojowi cloud computingu

Według Business Software Alliance, Polska zajmuje 11 miejsce wśród 24 krajów w nowym rankingu polityk rządowych mających wpływ na rozwój technologii cloud computingu. Gąszcz sprzecznych przepisów może zagrażać szybko rozwijającemu się rynkowi cloud computingu.

SAP ujawnia plany rozwoju oferty w obszarze HR i HCM

Zapowiadane są m.in. nowe - oferowane w modelu usługowym - narzędzia wspierające zarządzanie zasobami i kapitałem ludzkim oraz zmiany w zakresie funkcjonalności klasycznych systemów biznesowych SAP. Bazą do rozwoju oprogramowania kadrowego SAP mają być rozwiązania spółki SuccessFactors.

*** promocja***

Dowiedz się jak oszczędzać dzięki chmurze i wirtualizacji

przyjdź na technologiczne roadshow

więcej informacji i rejestracja >

http://www.computerworld.pl/fujitsu_roadshow/index.php?utm_source=pr

***promocja***

RZECZPOSPOLITA

Smartfon - owszem, ale bez Internetu

Polakom smartfony służą głównie do rozmów telefonicznych. Z Internetu za ich pośrednictwem korzysta garstka osób.

Pierwsza polska ulica w Street View

Na mapach Google na całym świecie można oglądać zdjęcia głównej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej. To pierwsze fotografie z Polski dostępne w usłudze Street View, która umożliwia użytkownikom oglądanie panoramicznych zdjęć ulicy.

Alibaba nie chce Yahoo

Zarząd grupy Alibaba, chińskiego giganta IT, który kontroluje największy portal handlowy, ogłosił decyzję o emisji dodatkowego pakietu akcji i jednocześnie odciął się od spekulacji na temat planów wykupienia przez grupę portalu Yahoo.

UPC i Aster zdobyły w IV kw. 25,6 tys. abonentów Internetu

1,497 mln abonentów miało w końcu 2011 r. UPC uwzględniając bazy abonentów przejętego Astera - wynika ze sprawozdania Liberty Global za ubiegły rok.

Polska Telefonia Cyfrowa z mniejszym zyskiem

Przychody Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci komórkowej T-Mobile, spadły o 13,9 proc. w IV kw. 2011 r. do 409 mln euro z 475 mln euro rok wcześniej - wynika z danych finansowych opublikowanych przez Deutsche Telekom, głównego akcjonariusza PTC.

GAZETA PRAWNA

Tani internet dla klientów z niższej półki cenowej

Droższe usługi dostępu do internetu sprzedają się coraz wolniej. Operatorzy wprowadzają więc tańszą ofertę. Netia, drugi co do wielkości operator stacjonarnego internetu na rynku, rozpoczyna ofensywę z usługami za 49,90 zł. Nie będzie mu jednak łatwo pozyskać klientów, bo w tym segmencie od dawna gra już jego większy rywal Telekomunikacja Polska.

Jeszcze przed giełdowym debiutem Facebook przekroczył 100 mld dolarów wartości rynkowej

Facebook jest już notowany prawie jak spółka publiczna, gdyż właściciele preferowanych akcji i bogaci inwestorzy handlują walorami serwisu społecznościowego jeszcze przed faktyczną wstępną ofertą publiczną.

WYBORCZA.BIZ

Filmy w sieci na żądanie: tvscreen.pl zbankrutował

To pierwsza ofiara na rynku serwisów z filmami na żądanie. Wrocławska spółka Digital Partners, właściciel serwisu tvscreen.pl, po cichu zbankrutowała.

Wstrzymana dotacja dla Polski w ramach programu 'Innowacyjna gospodarka'

Komisja Europejska wstrzymała wypłatę 312 mln euro. Uznała, że zbyt dużo firm, które korzystały z dotacji w programie "Innowacyjna gospodarka", dostało część pieniędzy niesłusznie.

PULS BIZNESU

Apple wygrało w Szanghaju bitwę o nazwę iPad

Sąd w Szanghaju uznał, że Proview Technology, skarżący Apple o nielegalne używanie nazwy iPad, nie przedstawił dostatecznych dowodów.

Giganci technologiczni ustalili zasady prywatności

Największe spółki technologiczne ustaliły nowe regulacje dotyczące zasad prywatności aplikacji mobilnych.

Nastolatkowie najsilniej uzależnieni od internetu

Czy jesteśmy uzależnieni od internetu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Z nieoficjalnych badań przeprowadzonych przez SodaHead wynika, że 61 proc. użytkowników internetu jest od niego uzależnionych.

NETWORLD

Ericsson przyspiesza upload HSPA

Ericsson zamierza zaprezentować na targach Mobile World Congress w Barcelonie autorskie usprawnienia technologii HSPA, dzięki którym możliwe będzie znaczne zwiększenie prędkości wysyłania danych (upload).

Dyski SSD : Naukowcy wróżą im koniec w 2024 roku

Ceny dysków SSD spadają, a ich pojemność rośnie - ale wcale nie oznacza to, że technologia ta jest wolna od problemów. Zdaniem Laury Grupp, specjalistki z University of California, jest wręcz przeciwnie - bo wraz ze zwiększaniem się pojemności SSD spada wydajność i rośnie liczba błędów zapisu/odczytu.